Nõuanded loomakasvatajale

VIDEO: veel karjakaitsekoerte ja sute kohtumistest Aasta Loom P, 30.07.2023 - 12.28
Sisu

Eelmise nädala karjakaitsekoerte ja huntide vaheliste vaenulike kokkupuudete teemalise postituse jätkuks jagame seekord videot nende vähem vaenulikust sotsiaalsest suhtlemisest.

Tekst: Laura Kiiroja

 

Poolel teel: lambakasvatajate ja huntide suhted vajavad parandamist

Postitas Aasta Loom - P, 20.03.2022 - 11.32
Avapilt
Sisu

Karjavalvekoer Lembo. Foto: Mats Meriste
Tekst: Laura Kiiroja

 

2021. aasta sügisel ilmus teadusartikkel, milles uuriti seoseid lammaste murdmistega suurkiskjate poolt aastatel 2010-2015 kümnes Euroopa riigis. Uuringusse kaasati riigid, mis esindaksid Euroopat geograafilise asukoha, maastiku ja sotsiaalkultuuriliste tingimuste poolest võimalikult mitmekülgselt ning kus oleks kogutud piisava detailsusega vajalikke andmeid. Valitud riikideks osutusid Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Prantsusmaa, Itaalia, Šveits, Sloveenia, Horvaatia ja Kreeka.

Võsavillemid ja lambad: 6 küsimust Eesti lambakasvatajatelt

Postitas Aasta Loom - P, 09.02.2020 - 11.00
Avapilt
Sisu

Noor hunt autoteel  kas hundid on julgemaks muutunud? 
Foto autor: Tarmo Mikussaar

Eestis murravad hundid palju lambaid ning jahimehed ja majaomanikud kurdavad ka sagenenud koerte murdmise üle. Kas midagi on võsavillemiga juhtunud või on kõik tavapärane ja me lihtsalt ei mäleta möödunud aastaid hästi? Milline info peidab end faktide taha? Selleteemalised mured ja küsimused korjati kokku lambakasvatajate foorumilt ja allpool vastatakse neile järjekorras.
Alustuseks aga olgu öeldud Eesti huntide arvukus: eelmise loenduse seisuga oli meil ligikaudu 20 hundipesakonda. Pole ju eriti palju?

 

Soovitused loomsete jäätmete käitlemiseks loomakasvatusettevõttes

Postitas Aasta Loom - E, 23.09.2019 - 08.00
Sisu

 

Jäätmete isoleerimine on oluline: korjuste tõttu harjuvad kiskjad ja röövlinnud toituma majapidamiste ja farmide lähedal

 

 (Vaata ka  Eesti Lamba-ja Kitsekasvatajate liidu kodulehte!)


1. Kiskja harjub kariloomadest toituma, kui ta omab vaba juurdepääsu loomsetele jäätmetele. Ehkki esmatähtis on ehitada kiskjatõrje aed, mis kariloomad vabast loodusest eraldaks, on sama tähtis hoida laudaelu juures tekkivad loomsed jäätmed suletult.

2. Kariloom on kiskjale lihtne ja turvaline saakloom võrreldes metsloomadega. Sel põhjusel võib saada kariloomadest kiskjate eelistatud saakloom, sest kiskja võtab sealt, kust on lihtsam. Mida rohkem pakutakse, seda kiiremini harjutakse kergema saagiga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.