VIDEO ja PILDID: ilvesekutsikad Elistveres

Postitas Aasta Loom - P, 05.08.2018 - 22.40
Avapilt
Sisu

Ilvesekutsikas Elistveres 2018. aasta augustis.
Foto: Tarmo Mikussaar

Ilvesekutsikad Elistvere külastuskeskuses 2018. aasta augustis. Video taustal on kuulda Elistvere loomapargi külastajate hääli - küll on rääkijaid palju! Ilveseemand Gella imetab kolme kutsikat aga nii rahuliku moe ja uhke olekuga nagu oleks tal ükskõik, mida maailm temast arvab: tema istub oma lemmikpuul - mis on nähtav ka Looduskalendri veebikaamerast - annab poegadele süüa ja kavatseb liigutada ainult oma ilusaid kõrvatutte!
Video: Tarmo Mikussaar

Lubasime lähiajal näidata pilte ja videoklippe ilvesekutsikatest Elistveres loomapargis. Laupäeval läksime kaadreid püüdma - äkki näitab ilveseemand Gella kahekuised kutsikad ka meile. Alguses tundus see lootusetu - kaks ja pool tundi sai aediku (ligi poolehektarilisel alal) ümber passitud, ei kedagi. Vihma sadas ja kuna oli päevane kuum aeg, jäid loomad peitu. Kell kuus õhtul ehk kaks tundi enne loomapargi sulgemist tuli uhke Gella siiski poegadega välja ja imetas neid kõigile nähtavas kohas - oma istumispuu peal. Tore oli vaadata, kuidas pisikeses kaslased üksteisega trügimata piima imesid. Nad näivad nii targad! Kuulsime, kuidas ema neid hüüdis ja pojad kohe järgnesid. Üks inimeseisa ütles oma kaheksa-aastasele pojale: "Vaata, kui kenasti kuulavad sõna!"

Helen Arusoo

 

ilveseemand imetab
Poegi on kolm ehk tegu on tavalise suurusega ilvese pesakonnaga. Pea kahe tunni jooksul saime jälgida, kuidas ilvesekutsikad mängivad, uhkelt puu peal kõnnivad, imevad piima ja lutsutavad lihatükki. Ja muidugi ema sõna kuulavad.
Foto: Tarmo Mikussaar
 

 

Elistvere külastuskeskuse saalis saab vaadata ka mullust aasta looma fotonäitust "Kaber kabejalakene":

näitus
... Elistvere külastuskeskuse töötajate sõnul meeldib aasta looma fotonäitus rahvale väga, kuna on hariv. Selgitavad pildiallkirjad on nii eesti- kui venekeelsed. Ka ilves saab aasta lõpus oma näituse.
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.