Ilvese tund loomaaia sünnipäeval 

Postitas Aasta Loom - T, 21.08.2018 - 16.29
Avapilt
Sisu

Loomaaia 79. sünnipäeval, 25. augustil pühendame õhtutunnid Tallinna loomaaia vapiloomale, kes on ühtlasi aasta loom - ilves.  Algas ju 1937. aastal loomaaia kollektsiooni lugu just ilves Illust, kelle Helsingis maailmameistriks tulnud ja Argentina karika võitnud Eesti Laskurliidu võistkond sai kingituseks.

Ilvese tundi alustame 18.00 ilvese puuri juures Kullimäel, kus avasõnad ütleb Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran ning edasi räägib loomaarst Aleksandr Semjonov metsakiisudest arsti pilgu läbi - kuidas ilvest ja tema sugulasi ravitakse. Edasi aitavad Aita ja Vello Vaher ilvesel trikke teha. Kui trikid tehtud, kuulutavad Loomaaia direktor Tiit Maran ja  Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatuse esimees Alar Lõhmus välja Loomaaia Aasta Sõbra 2018. Traditsiooniliselt omistatakse tiitel inimesele või organisatsioonile, kelle panus loomaaia edendamisse on viimase aasta jooksul olnud märkimisväärne. Auhinnaks on Tauno Kangro valmistatud ilvese kuju.

Räägime ka paar sõna Elistvere ilvesepoegadest ning tuntud loodusfotograaf Remo Savisaar näitab oma parimaid fotosid metsikutest ilvestest, keda ta on Eestis kohanud ning õpetab, mida teha selleks, et metsakiisut looduses ka ise näha.
Õhtu lõppedes jõuavad kõik huvilised kindlasti õigeks ajaks ka muinastulede öö lõkete äärde.

25. augustil on sünnipäeva puhul sissepääs loomaaeda ainult 2 eurot. Kassad on avatud kella 18-ni. Lihtsaim ning mugavaim viis pääseda loomaaeda ilma järjekorrata on osta pilet internetist ühiskaardi süsteemi kaudu: vaata www.pilet.ee. Ilvese tunnile pääseb paremini põhjaväravast (Paldiski mnt poolt). Vaata lähemalt: http://tallinnzoo.ee/kulastajale/kuidas-tulla/

Helen Arusoo

Remo Savisaare foto
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.