Fotovõistlus ootab pilte ilvesest

Postitas Aasta Loom - N, 30.08.2018 - 16.22
Avapilt
Sisu

Metskitsest toituv ilves elab inimesele nüüd uskumatult lähedal. Varem põhiliselt valgejänest eelistanud metsakiisu elas ka jänese elupaigas - sügaval laanes. Vaatamata sellele, et ilves on nüüd inimesele lähemale kolinud, on siiski harukordne, kui ilvest nähakse. Kuid vahel näib metsakiisu unustavat oma peidulisust ja võib istuda väga avalikult lagedal kohal. Hoidkem silmad lahti!
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Kutsume osalema Aasta looma fotovõistlusel "Metsakiisu salarajad". Saime lõpuks oma fotolehekülje EE-Netist ülekolimisega valmis ning ootame nüüd pilte ilvese aastaringist ja tegevusjälgedest. Muidugi on ilvest raske pildistada võrreldes näiteks metskitsega, seda enam ootame tänavu fotosid tegevusjälgedest.
Mismoodi ilvese salarajad välja näevad, kui looma ennast ei näe? Kõlbavad kõiksugu pildid: küüntega kraabitud puu, märgistamise jäljed, puu otsa roninud ilves, saagijäänused, väljaheited ja kui võimalik, ka pesapaik. Seda selleks, et näitusele saaks kokku hariva pildirea. Abiks on ka fotodele veidi põhjalikemate allkirjade lisamine, mis aitab hiljem külastajal pildil toimuvat mõista.


Fotovõistlus "Metsakiisu salarajad" ootab pilte 8.oktoobrini 2018, näituse avame 25. oktoobril RMK Tallinna kontori aatriumis. Peaauhinda välja ei kuulutada, aga anname välja kuni 6 eriauhinda.
Näitust toetavad Overall, RMK ja KIK.
Fotod saab üles laadida siin.

Konkurss on järjekorras kuues, esimene aasta looma fotovõistlus "Hunt ja tema tegevusjäljed" toimus aastal 2013 ja oli kuni 2016. aastani erinevates looduskeskustes nähtav. 

 

kitsenäitus
Mulluse aasta looma näitus "Kaber kaberjalakene" on praegu üleval  RMK Elistvere külastuskeskuses. Aasta looma näitused rändavad reeglina mitu aastat mööda looduskeskusi.
Foto: Tarmo Mikussaar
 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.