Ulakas mõmmik Nurme kooli "mänguväljakul"

Postitas Aasta Loom - P, 25.04.2021 - 09.00
Sisu

Üheksa mehe ramm, ühe mehe mõistus.

 

“Läksime rajakaamera juurde metsa ja juba tee peal vaatasime, et silt oli katki tehtud ja toiduämbrid laiali,“ meenutab ühte üle-eelmisel nädalavahetusel tehtud metsaskäiku Nurme kooli rajakaamera juurde õpetaja Niina Pihelgas. “Mõtlesime. et kas mingi segane inimene on laamendamas käinud – kollased topsikud olid ka kadunud.“

Rajakaamera platsile jõudes läks asi veel hullemaks – keegi oli proovinud ümber lükata korralikult maasse kaevatud soolapuud – see oli viltu aetud ja sellisse asendisse jäänudki. „Ajasime palgi oma jõududega sirgeks, aga viltulükatud puud silmates käis mul küll korra peast mõte läbi, et äkki on mingi loom seda teinud,“ meenutab Niina. Ja selgus, et oligi! Rajakaamerast väljavõetud mälukaart avaldas tõe: laamendajaks oli üksik karuott. Videotelt on näha, kuidas mõmmik puud kõigutab ja ühe kadunud kollase topsikuga maadleb. „Seda plastämbrit proovis ta ka katki teha, aga ei õnnestunud, see oli nii tugevast materjalist,“ kommenteerib õpetaja Niina.

 

 

Mõmmikutel kevadel veri vemmeldab. Talveunest ärgates pole neil ju õieti midagi erilist süüa, jooksuaeg on algamas ja  kogu kere nagu kiheleks! Seetõttu on hea meelelahutuseks natuke metsa alla huvitavate asjadega laamendada.  Ja inimlastel on, mida vaadata!

 „Nüüd koroona ajal on meile see väga sobinud, et oleme saanud meeleolukaid videoid vaadata,“ on õpetaja Niina rahul. Kuna normaalset koolitööd ei toimu ja metsas käiakse jaokaupa, on vahvad loomavideod olnud teretulnud vaheldus kooli argipäevale.

 

Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.