Nädal metsas. Uute sarvede aeg.

Postitas Aasta Loom - E, 17.04.2017 - 11.58
Avapilt
Sisu

Läinud nädalaga jõudis uute sarvede aeg ka põhja pool kätte. Metsavarjus oleva rajakaamera ees käis meile tuttav sokk põõsastes puhtaks nühitud uusi sarvi näitamas. Kaamera ette jõudis ta juba veidi tahenenud sarvedega.

Eelmises postituses olnud Vilandimaa fotolt nägime, kuidas verivärske sarv vahetult peale puhtaks ajamist välja näeb. 

 

kits

kits

 

 

Filmiva rajakaamera ees käisid sel nädalal loomad, keda varem siin kaadrisse pole saanud. Osa karjast, kelle tegemisi eelmises sissekandes pool kilomeetrit kaugemal vaatlesime. 

Metskits on oma kommetelt konservatiivne. Uut asja võetakse visalt omaks. Eks ole see äraproovitud ellujäämisnipp. Teist nädalat maas olnud paari porgandit vaid nuusutatakse. Samuti ei torgi punakat maiust halljänes, kes videos lõpu poole platsilt läbi käib. Ei ole jah maheporgandid. Kas selles asi? Soolakivi aga kõlbab. Siinse kaamera püsikari pelgas uut soolakivi ligi kuu aega, siis harjusid. Selle nädala metskitsed paistavad kuskilt mujalt soolakiviga tuttavad olema. 

Video päris lõpus näeme metskurvitsat jalutamas. 

kits

Kuigi roheline on juba laiemalt kätte saadav, sööb metskits ikka nagu talvel. Kraabib maa puhtaks ja pistab mulla peal kasvanud sambla pintsli. Pilti teraselt vaadates näeb, et koos samblaga on põske läinud ka sinilille eelmise aasta lehed. Ainult lehte hoidnud varred on alles. Õied jättis puutumata. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.