Nädal metsas. Õites pajud.

Postitas Aasta Loom - E, 08.05.2017 - 13.01
Avapilt
Sisu

Veel raagus metsaservades kestab pajude õitseaeg. Päevasel ajal olid kaugele paistvad kollased puud sumisejaid täis. Väärt neste nii kimalastele kui esimene korralikum korje kodumesilasele. 

Rändlindudest jõudsid möödunud nädalal tagasi suitsupääsukesed ja käod. Kuskil olla isegi ööbikut laksutamas kuuldud, aga mitte veel meie metsas. 

 

siga
Kitsedele pandud viljapeotäie leidsid sead püsivalt üles. See, millest jagub kitsedele maitsmiseks nädalaks, kaob metsea põske minutitega. Tore muidugi notsusid kaamera ees näha! Olid nad ju katku tõttu siit kandist üsna läinud. Koleda haiguse pärast ei ole vaja nende elu segada. Seepärast kaamera ette rohkem meelitust praegu ei panegi. Loodame kitsekarja juhuslikumale külastusele. 
 
kits
Kuna kaamera ees enam vilja polnud, ei tulnud metskitsed ka korralikult kaadrisse. Sellel pildil ongi ainsad rajakaamerasse jäänud aasta loomad möödunud nädalast. Kaks emast looma - esimesel loomal pole sarvi ja tagumisel loomal paistab valge sabapeegli all emasele metskitsele omane karvatutt, "põll". Kitsede järgi ei oska öelda, kas tegu on meie metsa- või põllukarjaga. Kaamera on küll rohkem metsa varjus ja siia on seni vaid metsakari sattunud. Kitsed jätsid kõhud osavalt kaadrist välja ja ei saagi öelda, kui punnis nad juba on. Esimesed talled võivad ilmavalgust näha juba kuu lõpus. 
 

Põdraperel on juba esimesed tited käes. Video eelmisest reedest. Paaripäevane vasikas püsib emal vapralt kannul. Jäägu teele vesi või sitke ja sügav muda. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.