Nädal metsas. Piiritajad taevavõlvil.

Postitas Aasta Loom - E, 15.05.2017 - 15.25
Avapilt
Sisu

Jahedate ilmadega nädala lõpus jõudsid piiritajad kohale. See peaks tähendama, et soe saab peagi kindla võidu. Saab ju piiritaja oma toiduse vaid õhust putukaid püüdes. Putukaid paistab nüüd jaguvat, muidu oleks kauged rändurid saabumisega veel viivitanud. 

 

Kitsemamma käis kaamerat uudistamas. Kõhu suurus näitab, et poegimine pole enam kaugel. Emasloomade liikumine juba üsna raskejalgne.

Seniste rajakaamerate kohtades enam kitsi ei käinud ja sai valitud uus koht. Siit lagendikult liigub meie põllukari rapsipõllu ja võsa vahet. Lootus loomi kaadrisse saada oli suur, aga see videolõik ongi ainus mida kaamera salvestada jõudis. Nimelt ootas ees kaamera, millelt keegi osav tegelane oli akujuhtme lahti tõmmanud. Jääb mõistatuseks, kes sellega hakkama sai. Kaabel sai nüüd loomakindlamaks sätitud. 

 

toomingas
Siin pildil on kitsed! Eemalt nähtud kahele kitsele sai hakatud ligi hiilima, aga loomad jõudsid selle ajaga alusmetsa varju jalutada. Toomingatel on juba sedavõrd palju lehti, et mets enam läbi ei paista. Metskitserahvale see peitupugemise võimalus meeldib.
 

See video on tehtud eelmisel aastal võsaülaste õitsemise aegu mägralinnakul. Tookord nägime üllatavat vaatepilti, kus metskitsed maiustasid vaid ülastega. Metskitsel on huvitav menüü. Võsaülane on ju mürgine taim ja teised loomad teda kirjanduse andmetel ei torgi. 

 

salu-lehelind
Pajude õitsemine hakkab läbi saama. Salu-lehelind on tavaliselt see linnuke, kes urbade vahel askeldab ja melanhoolset vilet lastes putukaid otsib. Pildil on isane lind, kes metsvindile sarnast kuid mahedamat laulu aeg-ajalt laskis. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.