Metskitsekaamera alustab

Postitas Aasta Loom - N, 03.08.2017 - 23.39
Avapilt
Sisu

Uus kaamera. Kaadri keskel on näha soolak, mille pärast loomad seal üldse käivad. Sügise edenedes ootame kaamera ette aina rohkem metskitsi, kuna sügise teisel poolel hakkavad jälle talvekarjad kogunema. Paik põllu ja metsa piiril on üks kitsede meeliskohti.

Vaata kaamerat siit

Lõikuskuu esimesel päeval käis aasta looma toimkond Viljandimaal metskitse kaamerat paigaldamas metsaveere ja põllu piiril paiknevasse vaatluskohta. Seal asuvat soolakut on Priit Vahtramäe kohalikust jahiseltsist pikalt sissesöötnud. Saime kaamera tegelikult  juba kevadel sinnakanti püsti, küll ühte teise  Priidu sissesöödetud kohta, aga juhtus nii, et kaamera paigaldamise ajaks kits seal enam ei liikunud. Kaks asjaolu langesid kokku: metskitsekarjade lagunemise aeg ja uue kaamera võõristamine, nii et kitsed ei sattunudki enam pildi ette. Õnneks oli olemas ka  uus koht, kus rajakaamera luureandmete järgi  oli suvel pidevalt liikumist näha.

Õnneks on uues kohas ka internetilevi piisav. Loodame parimat, et loomad hakkavad  kaamera ees käima. Tuleb arvestada, et mingi aeg nad ka kaamerat võõristavad. Suvisel ajal loodame üksikkülastajatele.

Kaamera asukoht pole veel lõplik. Soolaku juurde sissepääsemise radu on kitsedel mitmeid, seetõttu jälgime praegu ülevaatlikult, mis teed pidi kitsed käima hakkavad ja paigutame kaamera vastavalt. Kannatust ja jälgimist.  Meie kohal olles igatahes haugatasid sokud rahutult lausa kahest eri metsanurgast olid meie kohalolust haisu ninna saanud.
Võiksite vaatajatena oma tähelepanekuid jagada ,et mis suunas kaamera paigutada.  Asupaik on igal juhul ülisobilik - põllu ja metsa kohtumisala on üks  metskitse meeliselupaiku.

Helen Arusoo

Metskitsekaamera paigaldamine.
Omar ja Priit tõstavad kaamerat uude kohta. Kaamera töötab akuga, mida päikesepaneelid laevad.  Andmeside võimaldab meile Elisa mobiililevi, millega ettevõte ka meie tegemisi toetab. Aasta looma kaamerapaiga eest hoolitseb Lembitu jahimeeste selts eesotsas Priit Vahtramäega.

Metskitsekaamera paigaldamine.
Lembitu jahimeeste seltsi juhatuse liige Priit Vahtramäe desinfitseerib aasta looma kodulehe toimetaja Heleni saapaid, järjekorras ootab kaamera tehnilise poole eest hoolitsev Omar. Priidu metsades pole seakatk sissemurdnud ja selle eest hoolitseb ta jätkuvalt. Üle mõttelise piiri ei sõitnud meie auto ega tulnud ka Priidu traktor.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.