Nädal metsas. Mõnel juba talvekasukas seljas.

Postitas Aasta Loom - T, 19.09.2017 - 11.06
Avapilt
Sisu

Pildi keskel on juba talviselt hallis kasukas sokupoiss. Lisaks on tal ka esimesed sarvemüksud pähe kasvanud. Neist veel päris sarvi ei saa, mingi aja pärast aetakse need maha. Uue aasta alguses hakkab ta koos teiste vanemate sokkudega alles järgmise suve sarvi kasvatama. 

 

kits

Kitsetiirule minnes ootas ees üllatus. Teleobjektiivist paistsid kitsed, kellest üks oli juba hall. Selgus, et suvekarvas kitse üks talledest on juba talveks valmis. Ka teisel tallel paistab hall kasukas poolenisti seljas olevat. 

 

kits

Vasakult paremale: poolenisti hall kitsetüdruk, talikarvas sokupoiss ja suvekarvas ema. 

 

kits

Suvekarvas metskitse "peegel", ehk valge tagumik on palju tagasihoidlikum kui talvisel loomal. Talikarvas sokupoisil ilus valge. Samuti talikarva mineval kitsetüdrukul on peegel juba märgatavam. 

 

kits

Lisaks talledega kitsele sõi väljal ka neljas kits. Paistab, et ka nemad kogunevad juba kokku. Sellest pundist saab meie põllukari, keda ka eelmisel talvel ja kevadel jälgisime. 

 

kits

Metsakaameras oli taas tallega kits. Samad loomad, kes ülemöödunud sissekande piltidel põlluservas nosisid. Meie talvise metsakarja liikmed. Tall on hilisem ja väiksem kui põllukarja omad.

 

Kraavikalda kaameras käisid rändel olevad kaelustuvid ja põder. Mitmes kaadris olid noored kaelustuvid, kel sulestik veel tuhm ja ka kaelalt puudub valge laik. Video lõpus näitab täiskasvanud lind, kuidas see laik hiljem välja saab nägema. 

 

Halljänes võsakaameras. 

 

kits

Selline näeb välja metsakaamera puudealune loomade poolt vaadatuna. Tagumise kuuse tüvel on näha tagasihoidlik karbike, kus salasilm peidus. Pilt sai aga tehtud seente pärast. Võiseeni oli ka muu metsaalune päris täis. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.