Ilvesekaamera Elistverre

Postitas Aasta Loom - L, 23.12.2017 - 09.00
Avapilt
Sisu

Gella "peigmees" harjus Elistvere pargis nõnda vabalt ringi kondama, et lasi end inimestel vaadelda ja pildistada. Telefonifoto napsas Elle.
Foto: Elle Mäerand

Vaata otsepilti siit.

Aasta looma kaamera hakkab 2018. aastal pilti edastama Elistvere ilveste aedikust. Praegu elab Elistveres neli ilvest: tsipa pirtsakas ilveseemand Gella, tallinlane Lars, peiduline Koopailves (kohalikud kutsuvad teda Koopailveseks, kuna talle meeldib konutada vanade Elistvere mõisa vundamendikivide lähedal) ning veel üks noorem uus ilves, kes toodi siia alles paari nädala eest. Viimane elab omaette aedikus ja pole veel teiste suguvendadega kohanenud. Kelle juurde siis kaamera panna? Et selgust saada, käisime paar päeva tagasi kohta otsimas ja uurisime, kus kohalikele ilvestele kõige rohkem passida meeldib, giidiks oli meil Elistvere külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand. Kõige parem paik paistis olevat ilveseemand Gella juures, kuna talle meeldib pikalt puude all istuda. Sealkandis jalutab ringi ka Lars.
Elistvere Gella kohta räägitakse lugusid, et talle aediku ilveseisandad ei meeldi, vaid hoopis metsikud ilvesed. Eelmisel talvel käis teda aeg-ajalt vaatamas isailves vabast loodusest, kes tuli aina aediku juurde ja jalutas seal edasi-tagasi. Sisse ta loomulikult ei saanud. Lõpuks harjus võõras ilves kohalikega nõnda ära, et lasi end inimestel vaadelda ja pildistada. Tea, kas ta tuleb sel talvel tagasi? Kas näitab end meile?
Küll ilvesed harjuvad meie kaameraga ja meie nendega. Kui me pildile ilveseid ei saa, paigutame kaamera ringi ja küllap hakkab toimima. Eriti ootame teavet sellest, mis pimedas juhtuma hakkab. Siis pole külastajaid ega töötajaid ringi liikumas.


Helen Arusoo
 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.