Nädal metsas. Mai teine nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 15.05.2016 - 12.16
Sisu
mäger
Kaamera salvestas sel nädalal lõpuks ka päevasel ajal väljas käinud majaelaniku. Eks ole see märk, et linnakuelu on turvaline ja häirimist ei ole. Varemalt tihemini linnakut külastanud kährikust talvine allüürnik on samuti harvem nägu näidanud.
 

Suure soojaga kevad on ka selle nädalaga pika sammu edasi astunud. Alusmets hakkab lehte minema ja pea on kõik lopsakas ja tihe. Kuslapuud, toomingad, pihlakad on täislehes. Sarapuu, lepad ja kased veel poole peal.

Kui eelmised paar aastat on linnakus käigus olnud vaid kaks urusuuet neljast, väiksemad kaks sissekäiku olnud täisvarisenud ja umbes, siis sel aastal teaks nagu mägrapere erilisemat aastat ära ja kõik neli on töös ja kasutusel.

Varasemates videolõikudes nägime kuidas mäger selg ees lehti urgu tassib. Selle nädala piltidel aga on näha kuidas samuti selg ees liikudes päevinäinud ja väljavahetamist nõudnud pesavooderdust taas välja kraabitakse. Just see sama väiksem uruava ongi üks neist kahest, mis sel aastal korda tehtud ja uuesti kasutusele võetud on.mägermägermägermägermägermägermäger

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.