VIDEO: kopralaps inimeste juures

Postitas Aasta Loom - L, 14.12.2019 - 11.10
Sisu

 

Venemaalt pärit videos näeme mõne kuu vanust koprapoega, kelle inimesed surmasuust päästsid ja kes elab nüüd ühe naisterahva hoole all.  On tore kuulata, millist häält teeb koprapoeg – väga sarnast inimese titale. Ja on tore vaadata, kui sarnased on kopra liigutused inimese omadega.

 

Kopra kodus kasvatamine pole Venemaal üllatus, sest sealne ühiskond aktsepteerib lihtsamini metsaloomade koduspidamist. On ju tuntud ka lood lemmikloomadest-suurkiskjatest, keda lausa paneelmajade korteris peetakse. Kobrast kodus hoida aga on veel keerulisem kui muid loomi, sest kopra hambad kasvavad pidevalt ja nende kulutamiseks peab piiber palju närima. Kopra päevase närimisvajaduse rahuldamine võib inimesele pikas perspektiivis üle jõu käia.

Küsimus, kas on õige metslooma kodus pidada, on iseasi. Antud juhul ei jäänud inimesel suurt midagi üle, sest koprapoeg oli suremas ja inimese hea süda ei lubanud loomakest maha jätta.

Kas sellest loomast ka hiljem vabas looduses asja saaks? Videos saame teada, et kosunud kobras käib päeva ajal jões ujumas ja vett nautimas, aga õhtuks pöördub ikka vabatahtlikult inimese juurde koju tagasi. Eesmärk oli siiski ta loodusesse lasta. Antud videolõik on tehtud kohaliku televisiooni „4 kanal“ uudisena juba mitmed aastad tagasi, võimalik, et telekanal uuris ka edasi, mis koprapojast sai ja tehti jätku-uudis, ent seda pole meil õnnestunud internetist leida. Kui kellelgi lugejatest on silma jäänud, mis sai koprast edasi, andke teada.

Jahiulukist loomalapse koju võtmine võib tähendada ka seda, et hiljem loodusesse lastes ei saa ta enam ise hakkama. Või on loom inimestega nii harjunud, et heauskne kütt saab ta lihtsamini kätte – endine loomapidaja ei tohi siis vimma pidada!

Metslooma kojuvõtmine peaks harukordseks juhuseks jääme – õnneks enamasti nii ongi – et mitte harjutada loomi inimestega. Tihti tasuks eelistada liigikaitset isendikaitsele ja see põhimõte on ka seaduses kirjas, aga selge see, et kõigil elujuhtumitel ei ole standardseid lahendusi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.