Järjelugu: koprapoeg sai tsirkuses tööd

Postitas Aasta Loom - E, 30.12.2019 - 13.00
Avapilt
Sisu

Tsirkuseartist Viktor Siltšenko sõnul saab kobrast veenda ainult kallistustega! Vaata Youtube´is 2018. aastal tehtud teleintervjuud, kus kobras on koos tsirkuseartisti Viktor Siltšenkoga telesaates otsestuudios.

 

Kaks nädalat tagasi kirjutasime koprapojast-leidlapsest, kelle kasvatasid üles inimesed ühes Venemaa kauges Uurali külas 2011. aastal ja tundsime huvi, mis temast edasi sai ja et kas keegi lugejatest teab kopra kohta uut infot. Üleskutse peale kirjutas Looduskalendrisse Tatjana, kes leidis Livejournali kodulehelt 2014. aasta artikli, kus kirjutas ajakirjanik Jelena Pomortseva järgmist:

Pärast Nižnii Tavolgi külas filmitud lõiku koprapojast Semjonist levis see uudis kõigis Venemaa telekanalites ning selle peale tahtis koprapoega endale keegi ärimees, aga kopra kasuema Tatjana Zavarohhina ei tahtnud temale loomakest ära anda. Möödus aeg. Aeg-ajalt tuli Semjon meile meelde. Aga tema edasisest saatusest midagi teada saada ei õnnestunud. Aga ükskord nägi operaator Jevgeni Lapidus, kes oli ka algse saatelõigu üles filminud, tööle tulles kobrast telekanali „4 Kanal“ eetris. Telesaatesse „Hommikuekspress“ oli närilise toonud dresseerija Viktor Siltšenko. Ta kõneles vaatajatele oma uuest tsirkuseprogrammist, mida hakatakse etendama Jekaterinburgis ja tutvustas oma uut artisti – meie kobrast Semjoni.

Külastasime seepeale tsirkust ja saime teada, kuidas Uurali tagant pärit kobras jõudis tsirkuseareenile. Tuli välja, et Viktor Siltšenko nägi internetis lugu koprast, sõitis kohale ja veenis pensionäre kobrast tsirkusele artistiks andma.

Alguses oli meil koprast kahju. Tsirkus ei ole ikkagi parim koht metsloomale. Aga suheldes Viktor Siltšenkoga me rahunesime. Viktor on ainus dresseerija maailmas, kes töötab kobrastega. Ta uurib kobraste käitumist, osaleb teaduslike uurimisrühmade töös ja kirjutab raamatut kobrastest. Tal on kopraid rohkem kui kümme.  Tema sõnule neid loomi asju tegema sundida ei saa, see on kasutu. Käsklusi täidavad nad vastumeelselt.

Aga Viktori sõnade kohaselt poleks Semjon pensionäride juures niikuinii ellu jäänud, koprad ei pea hästi vangistuses vastu. Looduslikku elupaika poleks saanud ka Semjoni tagasi lasta. Teised koprad ei võtaks teda enam omaks. Tammi ehitama ta ka omal ajal ei õppinud. Tuleb välja, et tsirkus oli Uurali tagant pärit koprale pääseteeks. Ja muide, ilmnes, et kobras Semjon oli „temake“ – Semjonist sai Sema.

*****

 

Allikas: https://linch-ekb.livejournal.com/35009.html

Tõlkis Helen Arusoo

 

Vaadake veel lisaks, mis me leidisme internetist (neile, kes vene keelt valdavad):

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.