Nahkhiire neljapäev - kas lendlased ei kavatsegi talvekoopast "välja kolida"?

Postitas Aasta Loom - N, 07.05.2020 - 14.01
Avapilt
Sisu

 

Õues on ilmad kohati juba nii soojad, et ringi on liikumas ka lühikeste pükstega inimesi ning kohatud on ka esimesi ööbikuid. Sellest hoolimata veedavad osad nahkhiired oma aega endiselt koopas, nagu näha Piusa nahkhiirekaamerast. Aeg. millal viimased täpselt välja peaksid kolima, polegi meil täpselt teada ning nahkhiireuurijad ootavad koos teiste vaatajatega, millal see juhtuda võiks.

 

Nahkhiirekoopaid külastavad uurijad enamasti südatalvel selleks, et teada saada, kuidas meie talvituval populatsioonil läheb, kas loomade arvukus tõuseb või langeb.

 

 

Eestis on osade koobaste kohta esimesed andmed juba üle 70 aasta tagusest ajast. Videol on näha lõigukest uurijate tööst, loomade loendmine on aega ja viitsimist nõudev töö. Läbi tuleb vaadata kõik praod ja nurgatagused, seejuures jälgida kaarti ning kõik korrektselt kirja panna. Piusa koobastikus võtab selline töö näiteks aega lausa kolm päeva. Loenduse käigus proovitakse nahkhiiri võimalikult vähe häirida ning neid valgustada nii põgusalt kui vähegi võimalik.

 

Rauno Kalda

Video: Lennart Lennuk

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.