Nädal metsas. Juuli esimene nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 10.07.2016 - 21.18
Sisu

Kus mägrad on? Kas suvilasse kolinud? Linnakul käivad praegu vaid kährikud ja rajakaamerasse jäi ka lustakate põrsastega metseakari. 

Sarnaselt Saaremaa mägrakaamera linnakule on ka meie Harjumaa mägralinnakus kummaline vaikus. Mägrad on kadunud. Linnakul käivad regulaarselt vaid kährikud. Uurivad ja nuusutavad ettevaatlikult urusuudmeid. Sisse minna ei söenda. Ju ei peeta kindlust veel mahajäetuks.

Vaadeldud linnaku ümbruses on väga ilusad suured põllud. Oder kasvatab jõudsalt pead, ilus vaadata, umbrohtu ei kuskil. Põlluääred samuti mustad, justkui äsja rohitud. Loomulikult on see märk rohkete taimekaitsemürkide kasutamisest. Mürgid võtavad aga muudki kui umbrohtu. Võimalik, et mägra toidubaas on seetõttu nigelaks jäänud ja suundutud mujale, kus toitu rohkem. Sellele viitavad ka veidi kaugemalt, teise metsa servalt leitud mägra tegevusjäljed. Mööda jahimeeste sissesõidetud põlluteed oli mäger vihmaussijahti pidanud. Öösel maapinnale tulnud ussist oli pool nahka pistetud, mulla sisse jäänud teist poolikut aga oli loom kraapimisega taga ajada püüdnud. Jäljed jäävad sööti jäetud põllu serva. Toidupoolist paistab siin jaguvat. Samuti on siinse metsa all üleküpsenud viimased metsmaasikad, mis samuti mägrale peaks kõlbama. Läheduses olevale, samuti paari aasta eest mäkrade poolt asustatud kahe urusuudmega künkale sai pandud kontrolliks fotosid tegev rajakaamera. Ülemöödunud aasta kevadel käis siin urgudes usin pesamaterjali vahetus. Eelmisest sügisest peale aga mägrale iseloomulikke jälgi pole olnud. Rajakaamera salvetsaski vaid praegused asukad. Kaks noort rebasehakatist. 

mäger
Mäger on vihmaussijahti pidanud.
 
mäger
Vihmaussist saab kiirelt tegutsedes kätte poole. Teine pool jääb maa sisse. Kinnisõidetud mullast teda aga enam kätte ei saa. 
 
mäger
Küpsed metsmaasikad on ka mägrale maiuspalaks. 
 
mäger
Mägkrade arvatava suvekodu urgude ees mängisid sel nädalal aga vaid noored rebasehakatised.
 

Kaamera jääb tühjaks jäänud linnakule alles. Jälgime mängu. Võimalik, et mägrapaaril on veel mõni urusüsteem, kus aeg ajalt end sisse seatakse. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.