Nädal metsas. Juuli teine nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 17.07.2016 - 14.59
Sisu

Tuttav üheteistpealine metsseakari linnakul. Ka mäger näitas end sel nädalal viimaks näole. Video lõpus otsib tagumise urusuudme ees kivikesi siin sarapikus ja kuuskede ladvus tihti häälitsev mänsak. 

 

Taas järjekordne nädal metsas mööda läinud. Üks mäkradest näitas seekord end ka linnakul ära. Käitumine ei olnud aga endine. Paistab, et ollakse kuskil lähikonnas suvekodus püsivamalt ja siinset käiakse vaid kontrollimas. Urusuuetest ei teinud loom väljagi, tatsas lihtsalt keset küngast kaamera eest läbi. Samuti ei pööranud urgudele suuremat tähelepanu linnakule asja teinud metsseakari. Ju on lõhnad hajunud. 

Metsseapõrsad on suvega korralikult kasvanud. Vihmaste ilmadega on muld songimiseks mõnus ja pehme. Toidulaud rikkalik. Muidugi süüakse ka taimede maapealseid osi, aga toitvam nuumtoit asub siiski rohukamara all peidus. Põrsad on triibulised. Paistab, et mõnda aega veel.

 

sookurg
Sookurgede järelkasv on pea vanemate mõõtu juba. Linnakule minnes jääb nende kodumetsatukk tee peale. Klassikaline pere. Kaks vanemat ja kaks poega. Üks poegadest eemaldus odrapõllust metsavarju peitu ja ettejäänud karjaaiast ei pugenud enam alt nagu varem, vaid tegi mõned lennuliigutused ja läks üle. Tiivad paistavad juba kandvat. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.