Nädal metsas. Juuli kolmas nädal.

Postitas Aasta Loom - E, 25.07.2016 - 13.44
Sisu

 

Taas üks nädal mäkradeta. Ei olnud neist märki linnakul ega ka teise lähedal olnud urgude juurde pandud kaamera ees. Vaatamata meie põhikangelase puudumisele, oli elu metsas vilgas. 

Linnakukaamera ette sattusid kaks uudishimulikku kährikuhakatist. Arvatavasti siinsamas talvitunud ja kaamerapildis tihti nähtud kährikupaari järglased. Väiksed kährikud on harjunud kõike koos tegema. Kui ühel tuleb häda peale, peab ka teine end kergendama hakkama. Koos liiguti ka rabamänniku alla minekule. 

Järgmise päeva keskööl salvestas kaamera kõigepealt kilavad silmad, mis linnakupoole ruttavale kährikukutsikale kuulusid. Kohe selle järel teine salvestus, kus meeleheitlik hädahüüd ja hääle suunas sörkiv hunt. Järgnevad kaamerale väga lähedalt kostuvad rüselushelid. Rajakaamera käivitub vaid siis, kui loom on juba kaamerapildis. Mitte mingil juhul enne. Teinekord käivitub video ka väikese viivitusega. Võttes arvesse kaamera iseärasused, võime tol ööl toimunut mõistatada järgmiselt: kährikukutsikad põgenesid huntide eest koos. Esimene põgenev kutsikas pildile ei jäänud, küll aga käivitas ta kaamera. Käivitunud salvestisel näeme talle väikese vahega järgnenud teist kutsikat, kes linnakul hetkeks seisatab ja ärevalt tagasi vaatab. Siin saab kaamera lühike salvestusaeg läbi ning järgnev klipp näitab kutsika hädakisa suunas sörkivat teist hunti. Ka teise klipi käivitas kaadriväline loom ehk esimene hunt, kes saagi tabas ning kelle lõugade haardes kutsikas häälitseb. Kaamerasse jäänud sörkiv hunt tõttas esimesele appi. Kaadritagustest häältest on kuulda, et koos lõpetati asi kiirelt ära. Hunt on väga osav ja täpne jahimees. Niisama saaki ei lõhu. Salvestisele jäänud kisa võiski olla ainus, mis üldse kostus. Pikka piina kutsikas taluma ei pidanud. 

Kuna esimesel kährikukutsikal oli põgenedes väikene edumaa, võis juhtuda, et tema sel ööl pääses.

 

Nädala jooksul külastasid linnakut korduvalt metssead. Video lõpus teeb päevasel ajal urgude juurde asja ka rebane. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.