Nädal metsas. Augusti neljas nädal.

Postitas Aasta Loom - E, 29.08.2016 - 13.16
Sisu

 

Soosaare mäkrade trall jätkus ka läinud nädalal. Videos 0:15 peal on kuulda ka üks paljudest häälitsustest, mida mäger teha oskab. Selle aasta mägrapoegi paistab seniste salvestiste põhjal vaid üks olema. Ei saagi aru, kas veidi suurem mäguline on mõni eelmise aasta noor või koguni mägraemand ise.

Videos 0:31 peal näeme varem vaid põgusalt nähtud suurt mäkra urust väljumas. Tõenäoliselt on tegemist linnaku peremehega. Kogukas loom on end suvejooksul korralikult rasva nuumata jõudnud. Saba näib tal pea poole lühem kui teistel. Ega saba ei olegi ju lühem, lihtsalt keha on kogukas ja rasvas. Samm samuti pehme ja väärikas. 

Video keskel, 1:05 peal näeme aga, et väike õnnetus on juhtunud. Seni tralli täis olnud mägrapoeg ilmub kaadrisse lonkava jalaga. Hoiab esimest paremat käppa. Ei teagi nüüd, kas käpp sai viga kaevamise käigus või hoopis mõni mäng kiskus liiga rajuks ära. Siin kännutüügaste vahel ringi trallides on ju võimalus, et käpp jäi ettevaatamatult kuhugi puuprakku kinni ja selle väljatirimise käigus venitas liigese ära. Eks ole nüüd mõnda aega rahu vaja ja müramises väike paus sees. 

 

Viimases videos on näha vaevas looma liikumine. Parem esikäpp on ikka päris hell ja liikumine vaevaline. Õnneks ei jookse enamik mägrapoja toidust eest ära ja kõhu peaks ka haige jalaga täis saama. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.