Läti aasta loom külas

Postitas Aasta Loom - K, 31.08.2016 - 10.55
Sisu

Lätlaste mägrakaamerates on tähele pandud, et mägrad pole ainult hämarikurahvas, vaid võivad ka soojal suvepäeval tulla päikest nautima ja oma kasukat hooldama. Lätlased uurivad kaamera abil ka klanni hierarhiat, sellest saame ilmselt tulevikus rohkem kuulda.
Video: Läti Loodusmuuseum/Läti Riiklik Metsainstituut Silava

 

Lätlastega on meil tänavu teist aastat järjest üks ja sama aasta loom – mäger. Selle tõttu kajastame ka natuke seda, mida nemad on teinud. Kõigepealt, ka lätlastel on mägrakaamerad, ainult et need ei ole otsestriimina suurele vaatajaskonnale kättesaadavad ning aeg-ajalt postitavad nad põnevamaid videosid Läti loodusmuuseumi kodulehel. Läti aasta looma esindus käis ka Eestis vaatamas, mida meie teeme. Mägra Videviku õhtul möödunud neljapäeval Tallinna loomaaias arutasime, kuidas lätlaste kaameralõike Eesti mägrasõpradele paremini kättesaadavaks teha. Tallinnas käigust postitati ka tore link Läti loodusmuuseumi Facebook´i küljel, kus tänatakse ka Looduskalendrit.

Siit veel väike nunnumeetri video mägralinnaku külalisest kährikust. Kährikut näeme oma suvises saledas ilus video alguses:

Video: Läti Loodusmuuseum/Läti Riiklik Metsainstituut Silava

 

Polina Skinke
Aasta looma Läti esindaja Polīna Šķiņķe arvab, et koos on segasem - tore, kui Eestil ja Lätil on ühine aasta loom.
 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.