Nädal metsas. 11 september.

Postitas Aasta Loom - P, 11.09.2016 - 16.10
Sisu

Soosaarel on kährikupaar tihe külaline olnud. Vaadatakse just seda uru suuet, mis põhikaamera ette jääb. 0:15 vaatab kährik ärevalt raba suunas, tõenäoliselt oli põhjuseks metsseakari. Ka mäger näitas end paaril korral. Oli kole umbusklik. Päris urgu ei pugenudki. Videos 0:47 sekundil nuusutab uruesist ja teeb kiiret minekut. Tülika üürniku lõhna ei saa rahulikult võtta.

Mäger tundub taanduja olema. Kui võõras sissetungija kohal, ei hakka norima, vaid hoiab eemale. Õnneks ei ole linnakut manuliste pärast maha jäetud. Kui kaameraesist urgu ei ole mägrad kahel nädalal kasutanud, siis linnaku tagumiste kahe urusuudme juures oli tegevusjälgi küllaga. Üks urg oli värskelt üle kaevatud. Pildid loo lõpus.

Eelmisest nädalast on rajakaamera ka Soosaare mägraraja ääres, mis urgude juurest raba serva viib. Kaks kaadrit videos on sellest kaamerast. Seal on Soosaare ja raba vahel vana kuivenduskraav ning lahtist vett. Rada on kõikidest siinsetest radadest üks selgemalt kasutatav. Mäkra sel nädalal rada kasutamas ei näinud. Küll aga käis orav ja osa suurest metsseakarjast, kellest pool üle linnaku rappa suundus.

 

mäger
Sügis sõuab lähemale. Teel Soosaare linnakule on mõnus jõhvikaid suhu pista. On juba väga küpseid, aga on ka veel heledaid. Jõhvikate juurest vuristas lendu samuti siin marjul käinud tedrekana. Soosaare taga ongi neil kevadine mäng ning siinkandis ollakse ka aasta läbi.

 

mäger
Lisaks jõhvikatele on ka põdrakärbeste kõrghooaeg. Potsatavad nagu dessantväelased juustesse ja riietele. Isegi veel mitu tundi hiljem leiab mõne tegelase, kes kuskil peidus on osanud olla ja märkimisväärset tüli pole teinud.

 

Salumäe linnakul käis kah peremees kohal. Kaadri vasemas servas olev kasepuu paistab tähtis puu olevat. Mäger tegi sinna veerde lõhnamärgi ja rebanegi sirtsutas oma sõnumi. Linnakust mitte kaugel on püsiv metssigade päevapesade kant. Kaamera ette jäi üks selle kevade põrsas, kellest tore notsu sirgunud. Oks hambus. Ju ema eeskujul. Kui ema murdis oksa, et see pesa vooderduseks tassida, siis põrsale meeldis lihtsalt oksaga linnakule jalutada. Põrsa töö ongi mäng.​​​​​​​

 

mäger
Värsked kaevejäljed Soosaare linnaku tagumiste urgude ees
 

mäger

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.