Nädal metsas. 18. september.

Postitas Aasta Loom - P, 18.09.2016 - 20.06
Sisu

Kus on, sinna tuleb juurde. Rajakaamera salvestas Soosaare linnakul hundi! Susi tegi kiiret sörki ja kaamera sai kätte vaid kaadrist lahkuvad tagajalad. Kohe video alguses.

Soosaare linnaku saar ei ole üksik. Üle vesisema raba on teisigi saari. Neid ühendavad sissekäidud rajad. Eks neid radasid pidi käivad üle soo kõik suuremad loomad. Eriti just toiduotsinguil kiskjad. Tundub, et sel korral oli hunt linnakult lihtsalt üle minemas, sest muu elu jätkus järgnevatel päevadel tavapärasel viisil.

 

Kährikupaar tunneb end mägralinnakul kui kodus. Käiakse küll vaid öisel ajal, kuid talvekorteri mõtted tunduvad kindlad olema. Kuna linnakut ei saanud eelmisel talvel jälgida, ei tea me seda, kas just see kaamera jaoks parim urusuue oli ka varemalt kährikute talvekorter või mitte. Kährikute saabumisega on igatahes mägrapere siit kindlalt tagumiste urgude juurde kolinud. 

 

Kaamerasse jäid ka kaks mäkra. Video alguses tatsab arvatav emamäger ja järgnevatel kahel kaadril näeme võimast ja paksu isaslooma rabapoolse uru juurest mööda oma rada raba suunas astumas. 

Kus on aga viimati lonkavana nähtud mägrapoeg? Loodame järgnevatel nädalatel targemaks saada. Üks rajakaamera sai nüüd tagumiste, värskete kaevejälgedega urgude juurde vahti pidama pandud. 

Nädala üheks märgiks olid hanede hõiked kõrgel pilvepiiril. Paaril päeval sai juba kirdest tulevaid valgepõsk-laglede lennukolmnurki edelasse lendamas näha. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.