Loomanäitus loodusmuuseumi sisehoovis

Postitas Aasta Loom - R, 02.12.2016 - 18.30
Sisu

loomad teel plakatKui satute jõuluajal vanalinna liikuma, astuge läbi Eesti Loodusmuuseumi suurest munakivisisest sisehoovist, kus on avatud Eesti Maanteemuuseumi näituse „Loomad teel“ satelliitnäitus, mis keskendub jälgedele maastikul ja rahvapärimuses. Suvel Põlvamaal eksponeeritud ning nüüd Tallinna vanalinna liikunud väljapanek kutsub avastama kümnekonna loomaga seotud uskumisi, nende hulgas näiteks hundi, kassi või mägraga seonduvaid arvamisi.
Tänavune aasta loom on leidnud koha kohe muuseumi ukse kõrval ning tema kohta saab teada, mis teid pidi mäger liigub. Näitus keskendubki loomade liikumisteedele, mis püsivad põlvkondade vältel muutumatutena. Loomade liikumist ja käitumist määravad aastaajalised rütmid ning loomuomased tungid ja tajud, mis viivad eri liiki rändurite, teekondade ja teede ristumiseni.
Näituse looja, Eesti Maanteemuuseumi kuraator Paavo Krooni sõnul on ekspositsiooni mõte näidata, et loomad on alati meie teid ja teekondi saatnud.
Aja jooksul on loomad astunud sügava jälje ka rahvapärimusse – loomade ilmumist teele on seostatud hea või halva õnnega. Teel kohatud hunt, siil või rebane võis rikkuda päeva või hoopis kordaminekuid ennustada. Näiteks, kas teadsid, et nii huntide kui teistegi loomade puhul oli oluline tähele panna, millises suunas nähtud loom teed ületas – kui tuli paremalt, ootas ees õnn, kui vasakult, siis oli oodata õnnetust.
Näitus jääb Eesti Loodusmuuseumi hoovis avatuks 30. aprillini 2017. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.