Mägrapojad augustis

Postitas Aasta Loom - R, 05.08.2016 - 13.12
Sisu
mägrapojad
Mäger Matilda poegadega suve keskel. Fotograagist ja koerast ei lasknud mägrad end segada ning jätkasid rahulikult oma tegemisi.
Foto: Külli Joonson
 

Kuhu on mägrad augusti alguseks omadega jõudnud? Mägrapojad, kes ei taha kuidagi mägrakaamera ega rajakaamerate ette sattuda, peaksid praeguseks olema umbes kolm-neli kuud vanad – pigem neli. Nad sündisid märtsis-aprillis. Põgusalt ja kaugemalt vaadates ei pruugigi enam aru saada isegi sellest, kas nähtud loom on poeg või vana, eks suur mägi paistab ka kaugelt väike ja küngas lähedalt suur. Mõõtmetelt on pojad praegu muidugi oluliselt väiksemad ja proportsioonidki veidi teistsugused kui vanaloomadel. Karvkate on poegadel siidjam, hallikam ja vahest turris ning nad liiguvad alati lähestikku koos, püsimatult tegutsedes või mürades. Mägraema ei pruugigi kuskilt paista.
Rajakaamerate pildi-videomaterjali ning vaatluste põhjal paistab, et mägrapojad pole suvel tihedalt sünniuruga seotud. Pole neid päeval uru ees päikese paistel peesitamas-müramas ega ka pimedal ajal. Kuskil nad siiski peaksid koos emaga seiklema ja mingis turvalisemas kohas magama. Ehk mõnes ühe-kahe avaga nn suveurus, kuhu kaamerasilm pole ulatunud.

 

Tiit Hunt

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.