Nädal metsas. Suured nahksed sarved.

Postitas Aasta Loom - E, 20.03.2017 - 08.26
Avapilt
Sisu

Sokkude nahksed sarved on jõudnud pea täismõõtu kasvada.

 

 

Läinud nädala soojad jõudsid sulatada enamuse lumest. Valgeid lapikesi peitis veel vaid metsaalune. Metskitsekari hakkab lagunemise märke näitama. Kui videos näeme väikest osa talvisest karjast veel koos, kipuvad muul ajal sokupoisid juba eraldi liikuma. Kaks uhkete sarvedega vanemat sokku ja paar eelmise aasta possi, kelle päid saavad sel suvel ehtima esimesed väikesed pulgad.

Viimaste nädalatega on sokkude sarved kõvasti kasvanud. Vedi veel ja siis hakatakse sarvedelt pehmet sametist nahakihti maha ajama. 

Metskitse toidulaud on rikkalik. Kevad muudab puude võrsed ja pungad veelgi mahlasemaks kui talvel. Samuti on talirapsi lehed suurel põllul metskitsede lemmikuks. 

Kevad tuleb hooga. Eelmisel nädalal lendasid üle esimesed haned. Veel on kevade märkideks lõunane lõokeselaul ja rähnide hõiked. Ka nõmmelõoke lasi oma ilusat laulukest. 

Samuti on kõikide teiste lindude häälitsused kevadised. Video alguses nokivad kitsedele pandud teravilja laulukest naksutavad pasknäärid. Taustal kuuleme veel ka rasvatihase kevadist häält. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.