Nädal metsas. Kalendrikevade algus

Postitas Aasta Loom - P, 26.03.2017 - 16.53
Avapilt
Sisu

Läinud nädala esimisel päeval sai päev sama pikaks kui öö, ehk oli kevadine pööripäev. Algas kalendrikevad. Nüüd on kuni suvise pööripäevani välja iga päeva valge aeg pimedast pikem. 

 

Pööripäev ei olnud päikeseline, sadas lörtsi hoopis. Kevadetunnet niru ilm aga ei heiduta. Metsalagendikku valvava rajakaamera salvestistel kuuleme nüüd rohkelt hääli. Peamiselt hoolitses metskitsevideote helitausta eest kuldse kuuega talvikeseisand. Kauni lauluga antakse välja valitud pesapaigast teada liigikaaslastele aga eriti tulevasele pereemale. 

Ka haneränne võtab hoogu üles. Videos 6:13 peal kuuleme järjekordse parve ülelendu, kus valju kliuksuva hääle järgi tunneme ära suur-laukhane. Vanarahvas kutsuski seda hane häälitsuse järgi kiu- või kliuhaneks. 

Metskitsed käisid kaamera ees vaid valgel ajal. Varahommikul ja lõunapaiku. Öösel külastasid lagendikku teised elanikud. 2:02 peal näeme vilksamas metsnugist. 5:18 peal kalpsab halljänes. 5:44 peal aga rebane, kes otsustas kitsedele nisu hulka ühe konksuga nalja poetada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.