Nädal metsas. Valged ööd ja pulmad.

Postitas Aasta Loom - T, 04.07.2017 - 12.45
Avapilt
Sisu

Kitsemetsas kestab pulmaaeg. Taaskord joosti rajakaamera ees. Eelmises postituses nägime kahte nooremapoolset kitse kraavipõhjal jalutamas, sel korral tuli ka sokk lisaks. Joosti ju siinsamas juba päris juuni alguses, mis jäi ka värvikalt kaamerapilti. 

 

Kitsed näisid rahutud, pea selgus ka põhjus. Sokk ajas taga. Videos on kuulda isaslooma iseloomulik ähkimine kui kitsedel kannul püsitakse.  Aga kas ka asjaks läks, seda ei tea. Päris korrapäraseid ringe vähemalt kaamerasse ei jäänud. Soku võttis aga küll võhmale. Hingeldas teine peale jooksmist korralikult.  

Praegu ongi metskitserahval korralikum jooksuaeg just algamas. Kuu lõpupoole on talledega kitsed oma võsukesed niivõrd suureks kasvatanud, et võib nad pulmitamise ajaks omapäi jätta. Siis võib metsaservast peale emaslooma piiksumise ja sokkude haugatuste ka nõutu olemisega ja ema igatsevate tallede piiksumist kuulda. Peale jooksuaega saavad emad talledega taas kokku ja imetamine jätkub. 

Video lõpus näeme kraaviäärse kaamera teisigi külalisi. Varahommikune saarmas kontrollis ojakallast, seejärel metssiga ja lõpus vilksatab metsnugis üle kaadri. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.