Nädal metsas. Aprilli neljas nädal.

Postitas Aasta Loom - L, 30.04.2016 - 00.08
Sisu

Enne vihmasemaid päevi käis linnakus suur pesakorrastus. Kui varasemalt on mägrad sammalt toonud linnaku idapoolsemalt nõlvalt, siis seekord riisuti kuivi lehti otse rajakaamera esiselt, mis jääb uruavadest läände. Video lõpus on kuulda varahommikust punarinna laulu ja ka musträstas teeb häält.

Justkui aimates vesiste ilmade tulekut, tegeles meie mägrapaar enne nädalavahetust kambritesse uue ja kuiva pesamaterjali tassimisega. Kui vihmased päevad käes, tukuti vist rohkem sees, sest videosalvestusi sellest ajast eriti ei jäänud.

Huvitav on jälgida, et millal hakatakse ka valgemal ajal urust väljas käima. Seni on nad vaid pimedal ajal tiire teinud. Ka videolõigu lõpus, kus punarind ja musträstas peatse koidu saabumist kuulutavad, teeb isamäger kiiremat käiku ja poeb tuppa ära.


Linnaku põhjapoolsesse külge seatud rajakaamera on salvestanud huvitava nähtuse. Kui ilm kuiv ja õhuniiskus madal, hoiavad kuuskede kuivanud oksad alla longu. Kõrgema õhuniiskuse korral aga tõusevad üles. Seda nähtust on ka vanarahvas tähele pannud ja ilmaennustusel abiks võtnud.

 

mäger
Kuiva kasukaga peremees ning kuivade ja longus okstega kuusk.

 

mäger
Vihmaga märjaks saanud kasukaga emamäger ja püstiste okstega kuivanud kuusk.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.