Fotonäitus "Metsakiisu salarajad" kolis ilves Illu juurde

Postitas Aasta Loom - R, 07.12.2018 - 21.13
Avapilt
Sisu

Aasta looma fotovõistluse RMK auhind läks Remo Savisaarele, kelle imeline pilt ilvesest näitab, kui hästi sulandub ilves Eesti metsamaastikesse. Eile, 6. detsembril õnnestus aasta looma luulevõistluse auhinnaretkele tulnud lastel ka neid paiku Vooremaa serval näha, kus fotograaf Remo on teinud oma parimad pildid metsakiisust.
Foto: Remo Savisaar

 

Saime täna õhtupoolikul üles Aasta looma fotonäituse loomaaias. Kel jäi eelmisel kuul RMK Tallinna kontori hoones näitus nägemata, saab seda nüüd külastada loomaaia uuemapoolses Keskkonnahariduskeskuse majas veebruarini.


Heal ilvesepildistajal Remo Savisaarel on näitusel ülal mitu pilti, mis moodustavad olulise osa väljapaneku tervikust. Autori istuva ilvese pildi lugu räägib kena loo loodusfotograafi kannatlikkusest ja õnnest: "Eelneval päeval olin jälginud ilvest ning saanud selgeks tema põhilise liikumistrajektoori. Nägin, et hea õnne korral õnnestub mul saada loom pildile ilusal metsataustal. Sellel päeval olin ma platsis juba enne päikesetõusu. Eemal, varitsedes ja kaamera statiivil. Jälgisin kohta, mida ilves enamasti läbis murtud saakloomani jõudes. Kõik mu meeled olid erksad. Möödus tund, teine, viies, kümnes... Teadsin, et ilves käib söömas enamasti öösel, kuid eelneval päeval olin teda näinud ka päevasel ajal, seega lootsin, et ilmub ehk varem. 13 ja pool tundi! Siis ta viimaks tuli! Olin õnnelik!"


Aasta looma näitusel ei leia ainult ilusaid ilvese portreepilte, vaid ka kõiksugu "igavaid" pilte nagu ilvese käpajäljed või GPS-kaeluse paigutamine. Tänu nendele saab hea ülevaate kogu loomasse puutuvast temaatikast - tegevusjälgedest, käitumismustritest, elupaikadest, tänapäeva ilveseuuringutest jne. Loomaaia mõnusas puust seintega kaldfuajeel langeb piltidele mahe valgus ja seal on mõnus niisama uidata ja pilte uurida. Soovitame minna!

Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.