VIDEO: Ilvesest luuletanud lapsed jõudsid metsa ja televisiooni

Postitas Aasta Loom - L, 08.12.2018 - 19.55
Sisu

Aasta looma luulevõistluse auhinnaks oli matk loodusfotograaf Remo Savisaarete ilvese jälgedel.  "Mulle meeldis matk väga, see oli selline omapärane metsaskäik," kiitis Tomi Välimäe Türi Põhikoolist, "Sest kui me tavaliselt klassiga metsas käime, siis meil pole kaasas sellist inimest nagu Remo, kes kõike teab ja näeb."


Kolme ja poole kilomeetrisel matkalõigul nägid 17 matkalist – lapsed, õpetajad ja lapsevanemad – mitmeid metsakiisu tegevusjälgi, millest vingem oli sammurida, kus ilves oli liikunud suurte hüpetega mööda metsaalust ning lõpuks oma küünised appi võtnud, et üle laia kraavi karata. Küünejäljed olid selgelt lume sees näha. Lapsed said neid pildistada ja vaadelda. Mitmete loomade sammuridade juures näitas aga matkajuht hoopis, mis juhtub, kui lumi sulab ära – jälg vajub suuremaks ja ümmarguseks ja siis ei oska tegelikult keegi kindla peale öelda, kellele see nüüd kuulub – kas kaslasele või koerlasele.

 

Matk ja luulevõistluse teema jõudis ka reedel Terevisiooni saatesse, kus üks auhinnasaajatest, Laura Koitsaar Põlva Gümnaasiumist kandis omakirjutatud ilvese räpi mõnusas rütmis kohapeal ette.

 

Aasta looma luulevõistlust korraldajate MTÜ Aasta looma, Eesti Loodusmuuseumi ja Looduskalender.ee eesmärgiks on ajendada lapsi huvituma metsaelukatest. Parimate luuletuste autorid ja õpetajad kutsutakse talve hakul metsa auhinnaretkele. Üks lõiguke veel Terevisiooni kajastusest 7. 12 2018.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.