Värska Gümnaasiumil on nüüd oma rajakaamera

Postitas Aasta Loom - L, 01.02.2020 - 11.00
Sisu

 

Värska Gümnaasiumi 4. klass eesotsas õpetaja Meeli Metsga paigaldas möödunud nädalal koolilähedasse metsa männi- ja kasetuka piirile Värska ürgoru nõlvale rajakaamera. „Plaanime luua loodusringi kooli juurde, et teised koolis ka sellest osa saaksid,“ ütles õpetaja Meeli.  Neljandas klassi käib õpetaja Meeli käe all 11 last – 5 poissi ja 6 tüdrukut. „Tahame karu näha,“ kostis enamus vastuseks küsimusele, et mis looma ootaks rajakaamera videole. Enne märtsi lõppu muidugi karu kohata lootust pole, kuna ott ikkagi magab.

Paigas, kuhu pandi kaamera, pole enne keegi sööta viinud. Seal oli aga põdrajälgi ning metskitse kraapimiskoht – loomi liigub.  Juhuslikult jooksid mööda ka reinuvaderid, saba seljas – neil on jooksuaeg!

Panime kaamera ühe „oaasi“ servale, mis asub palumännikute vahel, tegu on servaalaga, kus kasvab lehtpuid ja elu kontsentreerub sinna rohkem, kuna lehtpuu pungades ladestunud suhkruid armastavad paljud ning ka näriliste rohkus on suurem.  

Suht noore metsa alla on mõned mahalangenud puud. Kaamerale on inimasutus üsna lähedal, nõnda et kaamerasse on oodata ka inimkaaslejaid: metskitse, rebast, halljänest. Kuna kõrval kasvab haaba ja paju, võib näha ehk ka valgejänest! 

Video tegi Tarmo Mikussaar

 

Lisame siia ka mõned koolilaste kaamera videod:

 

 

Nurme kooli linnumaja külastas mitte nii tavaline hallpea-rähn! Videost on näha, et ta tuleb alati rasva peale. Seemned teda ei huvita. Hallpea-rähn on tüüpiline vanade lehtpuu enamusega metsade asukas, eriti võib teda kohata jõeluhtadel, kus on palju haaba ja sangleppa. Kooli vahetusse jääb üpris sarnane pargiosa, siis pole ka ime, et säärane tegelane rasva noolima satub.

 

 

Antsla kooli rajakaamera esist külastas metsnugis, kes sooritas täispimedas täpse hüppe puule. See näitab, et loom näeb pimedas sama hästi kui valges. Proovige ise järele teha.

 

Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.