Video: Koolilaste rajakaamera hooaja põnevamad videod  - hunt käis kah!

Postitas Aasta Loom - L, 20.06.2020 - 10.00
Sisu

Küsisime koolilaste rajakaamerate juhendajatelt, milliseid videoid nad tänavusest hooajast esile tõstaksid ja lisame siia mõned. Paari kaadrit oleme enne looduskalendris küll näidanud, aga kuna nad on kihvtid, siis võib uuesti vaadata:

 

 

 

„Meie kaamerast jääb ikkagi meelde see „vuntside“ karjumine. Midagi teist nii head ei ole näinud,“ kommenteerib Vihasoo laste juhendaja Martin Piispea kaamerapildile jäädvustatud jooksuaegseid ilveseid.

 

 

 

Vahva kevadine jänes tuli Kosejõe Kooli loodusringi kaamerat uudistama maikuus.

 

 

 

 

Mägrapere tatsas koolilaste rajakaamerate nelja-aastases ajaloos esmakordselt Tallinna Vaba Waldorfkooli kaamera ette.

 

 

Rahvusloom külastas Antsla Gümnaasiumi koolilaste rajakaamera esist. Enne pole koolikaamerad võsavillemit peale saanud!

 

Tänavusel hooajal 2019/2020 osales koolilaste rajakaamerate vabatahtlikus liikumises 15 kooli ja kokku saadi kaamerapildile kõik suuremad liigid Eesti metsadest, sealhulgas ka ilves, karu ja hunt. Kohatud liigid kirjutatakse nimepidi kenasti üles, sest lisaks loomade tundmaõppimisele on teine eesmärk täiendada ka tulevase Eesti Imetajate Levikuatlase „ruute“. Et seda teha, fikseerivad õpetajad kaamerate asukoha koordinaadid ning saadavad liiginimekirja andmebaasi täienduseks. 

Nii et laste vaatlustest on kasu ka laiemas mõistes! Sügisel sätivad koolid taas oma kaamerad üles. Oodata on ka uusi koole liituma.

 

Tänavu osalesid: Kiviõli I Keskkool (õpetaja Jaanika Merirand), Tallinna Vaba Waldorfkool (õpetaja Kaili Nurk), Antsla Gümnaasium (õpetaja Janek Joab), Aegviidu kool (õpetaja Thea Luik), Värska Gümnaasium (õpetaja Meeli Mets), Vihasoo Lasteaed-Algkool (õpetaja Martin Piispea), Varstu kool (õpetaja Lemmi Pehlak), Tsirguliina Kool (õpetaja Tiina Arbaiter), Kosejõe Kool (õpetaja Ingrid Joona), Nurme kool (õpetaja Niina Pihelgas). Kevad-talvel liitusid veel Türi Põhikool, Imavere Põhikool, Saue Gümnaasium, Osula Põhikool ja Kuldre kool, aga koroona tõttu ei jõudnud tegevust korralikult käivitada.

Loodame, et sügisest saavad lapsed kaamera juurde taas regulaarselt minna.

 

Helen Arusoo,

kooliliaste rajakaamerate liikumise eestvedaja

Huvilistel palume ühendust võtta aadressil helen.arusoo@gmail.com.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.