Nädal metsas. Sügisene pööripäev.

Postitas Aasta Loom - P, 25.09.2016 - 22.51
Sisu

22. septembril oli sügisene pööripäev. Öö on nüüd kuni kevadeni päevast pikem. Õhtuhämaruses juba sedavõrd jahe, et linnakule tulnud seakarja hingeõhk aurab. Tore on näha kevadisi põrsaid kosununa ja üldse, et siinsetes metsades karjad suured ja terved. Mõnikümmend kilomeetrit eemal on pilt teine. Katk tööd tegemas ja karjad kahanevad. 

Mäger käis sel nädalal Salumetsa linnakut paaril korral kontrollimas. Tatsas rajakaamera kaadri servas ning lõhnastas tuttavat suurt kasepuud. Korralikku pilti endast ei jätnud. Seetõttu ei saanud teda selle nädala videosse sisse pandud.

Kährikupaar on siinsel linnakul end kindlalt tundmas. Sai viimane talv siin tukutud. Ei ole vaja uut kohta otsida ka sel sügisel.

Rebane käib linnakul lihtsalt uudistamas. Ka tema kodumetsa piir asub siin. Lõhnamärk peab piiripuul aeg-ajalt uuendatud saama! Mägra urud teda ei huvita. Tal on endal omad. 

 

Kuigi põdrapere elab siin samas, pole neid kaamera ees pea üldse näha olnud. Viimati kevadel. Möödunud nädalal viibisid nad otse linnakul ja lähinaabruses paar päeva. Ei saa ju mägrakindlust võssa kasvada lasta. Videost on näha, et põhiliselt lõigati tagasi selle aasta puuks olevat harlilikku kuslapuud. 

Kui suuremat häirimist ei ole ja toitu jagub, ei kipu põder üldse kolama. Sajameetrisest metsalõigust on ka nädalateks küll. Kaamerast mälukaarte tooma minnes ragistavad nad teinekord pea sama koha pealt jooksu. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.