Nädal metsas. Mägrad ajavad kährikuid minema.

Postitas Aasta Loom - E, 24.10.2016 - 10.55
Sisu

Rajakaamera salvestas unikaalsed kaadrid mägra ja kähriku suhetest. Vähemalt mägra aasta meeskonnale ei ole teada, et midagi taolist oleks varem pildile saadud. 

Videos näeme läinud nädala keskel linnakul toimunud vastasseisu. Mäger ei hoidnud end seekord teisele poole linnakut, nagu tavaliselt kui kährikud kohal, vaid astus julgelt vastu. Peremehe kehakeel oli kindlameelne ja julge, mitte raevukas. Videos on kuulda urinat. See kuulub kährikule, kes kassi kombel pingelises seisus selga kummis hoiab ja pahameelt väljendab. Viimaks kährik taandus ja mäger sööstis talle kohta kätte näitama. Tõenäoliselt päädiski konflikt vaid eemale ajamisega. Mäger naaseb linnakule mõned minutid hiljem. Video lõpus on kaader järgmisest ööst, kus üks kährikutest on urgu pugenud ning teine ootab väljas. Järsku hakkab aga kiire. Mäger tõrjus tülika sissetungija minema, peremees ise urust ei väljunud ning pikemat tagaajamist seekord ei järgnenud.

 

Muu elu oli linnakul nagu ikka. Mägrad on külmade ilmade tulekuga püsivalt kohal. Korrastavad ning kontrollivad kõiki kasutuses olevaid urge. Pesavooderdusega ollakse vist ühel pool. Ainult mõned korrad oli näha, kuidas suur isamäger lehti urgu veab. Kährikud on samuti kohal. Julgelt ronivad nad korda tehtud urgudesse ning ei mõista, miks see mäkradele vastukarva olla võiks.

 

Ka tagumiste urgude juures on sama lugu. Mägrad käivad end metsa all nuumamas, urus olles sätitakse pesakambreid talvekorda. Kährikud trügivad järjest rohkem süüdimatult ligi ja ei pea mäkrade kodurahu millekski.

 

mäger
Pildil näeme magamiskambrite kohal olevat õhutusava. Kui muidu on langenud lehed kahutanud maapinnal härmas, siis avausest hingub piisavalt sooja, mis hoiab seda ääristavad lehed sulanuna ja märjad. 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.