Nädal metsas. Esimene lumi ja hundid.

Postitas Aasta Loom - E, 31.10.2016 - 10.29
Sisu

Salumetsa kaameras käisid hundid! Näeme, et seekord longiti lihtsalt niisama linnakult üle ja nuusutati kasetüve, mis tundub paljude metsaelanike poolt kokkulepitud piiripostiks olevat. Tüvele on sirtsutanud nii mägrad ise kui ka kährikud, rebased. Metssead on samuti end vastu seda kaske nühkinud. Kahju, et rajakaamera järgmist videot ei salvestanud. Huvitav olnuks näha, et kas ka hundile on see puu sama oluline. 

Salumetsa linnakult ei ole me pikemat aega midagi näidanud. Mägrad on oma maja lihtsalt ajutiselt hüljanud. Kährikud käivad siin iganädalaselt ja rebased ka. Mägrad aga mitte. Küll aga paistavad Salumetsa mägrad kinnisvara poolest Soosaare omadest rikkamad olevat. Linnakule väga lähedal on kaks teist väiksemat urusüsteemi. Ühes neist on eelmistel aastatel ka talviti elatud. Täpselt sel ajal kui praegu kaameraga varustatud linnakul jälgi pole olnud. Kes mägra aasta uudistega kursis, teab, et mäkradel ongi teinekord selline elukorraldus. Suveks kolitakse mujale. Miks siis mitte ka talveks. Sel nädalal sai sinna teiste urgude juurde kaamera pandud. Ootame uudist, et kas tulevaks talveks sinna ikka  kolitakse.

 

Ema ja noor endid satikatest puhastamas. Soosaare linnaku pere muutus enne esimese lume tulekut märksa sotsiaalsemaks, kõikide kaamerate ees liiguti mitmekesi. Sügati nii iseenda kasukat ja aidati kaaslasel kratsida neid kohti, kuhu see ise kergesti ligi ei pääse. Enne talveuinakut on ju tarvis pereliikmete omavahelised soojad suhted rohkem kinnistada. 

 

Selles videos näeme emamäkra ja suurt isaslooma üksteist sügamas. Paistab, et ka lehti mahub urgudesse lisaks. Isamäger rassis mõned korrad riisuda. Video lõpupoole sajabki esimene lumi. Pärast paaripäevast valget vaipa ei näidanud mägrad aga enam end nii tihti. Näis, mida järgmine nädal toob.  

 

Soosaare mägramaja käisid uudistamas ka kaks metskitse. Esiplaanil on emasloom. Sokk on veidi eemal puude varjus. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.