Video: mäger lumesajus lätlaste aasta looma lõpuvideos

Postitas Aasta Loom - L, 26.11.2016 - 03.00
Sisu

Video läti mäkradest, kevadest hingedeajani 2016. Eriti tore on video lõpus näha mäkra uruesisel tänavu mardipäeva aegu. Lund muudkui sajab, mäger istub rahulikult ja ei mõtlegi pugeda urgu. Videos näeme lisaks neljale mägrale laanepüüd, kährikut, hunti ja teisi loomi. Video on filmitud Slitere rahvuspargi aladel 9 kaameraga kolme linnaku juures.

 

Ka lätlastel olid mägra-aasta puhul üleval oma mägrakaamerad, ainult et need ei olnud otsestriimina suurele vaatajaskonnale kättesaadavad, nagu oli seda Eestis RMK mägrakaamera. Lätlaste eesmärk oli koguda infot mäkrade käitumise kohta ja uurida nende peresisest hierarhiat, ent kuna tulemusi pole veel analüüsitud, vaatame esialgu ainult lätlaste filmi.
Üks asi, mis lõunanaabritele rahu ei anna, on tähelepanek, et kaamera ees nähti mäkrasid nii kevadel kui suvel korduvalt paaritumas, aga poegi ei järgnenud pärast teps mitte. Seetõttu kavatsetakse sama linnaku juures filmida ka järgmisel kevadel, et vaadata, kas pojad sünnivad ehk siis. Mäkrade võime tiinust edasi lükata on teada.
Mägra-aasta pidulikuks lõpetamiseks pani Läti loodusmees Vilnis Skuja parematest videojuppidest kokku selle kena videoloo, mida näidati möödunud nädalal Läti Loodusmuuseumi aasta loomale pühendatud sündmusel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.