Nädal metsas. Kährikute hellused.

Postitas Aasta Loom - E, 12.12.2016 - 09.47
Sisu

Nädala alguses käisid kõik kolm Soosaare mäkra urust väljas. Kohevas lumes sumpasid nad kergelt, aga kui päevase sula järgselt rabeda kooriku peale külmetas, oli astumine ettevaatlik. Ka kährikutele ei meeldinud selline ettearvamatu jalgealune. Mägrad piirdusidki nädala alguse väljaskäikudega. Ülejäänud aja tukuti urus ja linnakul käisid vaid kährikud. Veel käis urgude juurest metskits läbi. Pärast neljapäeva keeras ilm suurele sulale ning taas kord kattis udu kõikide kaamerate objektiivid. Salvestisi oli palju, aga näha polnud mitte midagi. Tõenäoliselt võisid ka mägrad jälle väljas olla.

 

Kährikud näitasid end uuest küljest. Kährikud on üksteisele truud. Monogaamne paar on aasta läbi koos, teineteise kõrval veedetakse ka talv. Kui varemalt oleme paari lihtsalt üheskoos liikumas näinud, siis sellel nädalal näitasid nad meile oma suhtepoolt. Tuleb välja, et kährikud hoolitsevad samuti üksteise eest nagu mägradki. Mitmel salvestisel kratsiti üksteise kasukat korda teha ja jagati hellusi. Kiskus ka mänguks.

 

Möödunud nädala Salumetsa video algab samuti kährikuga. See peaks olema üks neist koduta kährikutest, kes ka eelmistel nädalatel kaamerasse on jäänud. Tuleb korra uru juurde, aga tõmbub kohe tagasi. Tundis vist urust õhkunud teise kährikupaari lõhna. Positsioonid on paigas ja rohkem piire kompida pole vaja. Eelmises videos nägime ju, kuidas linnakul püsivalt elav paar uustulnukad minema kihutas. Eks siis kodutud pea tuulemurru või muu ajutisemaga leppima. Kõikidele mägraurge ei jätku.

Veel käis Salumetsal rebane. Päevasel ajal külastasid linnakut laanepüüd. Laanepüüd veedavad talve samuti koos. Selle nädala videos avaldavad saladuse, miks alusmets päris umbe ei kasva. Kui toitumisretkel väikeste puuhakatiste suuremad pungad põske pistetakse, saab alusmets parajalt tagasi lõigatud. Sama moodi hoiavad puude ja põõsaste kasvul piiri metskits ja põder. Nädala video lõpetavadki kitsekõrvad ja põdramokk.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.