Järelvaatamisi/kuulamisi harimiseks

Postitas Aasta Loom - N, 14.12.2017 - 09.00
Sisu
metskits sametsarvedega
Palju Eestis elab metskitsi? Keegi ei tea täpselt. Ulukibioloogid pakuvad 2-3 korda rohkem kui jahimehed. Võib-olla saame tõele lähemale aasta jooksul.
Foto autor: Tarmo Mikussaar
 

Metskitsest ehk kabrast ilmusid suures meedias põhjalikud lood heade metskitsetundjatega juba enne aastavahetust ning ka jaanuari esimestesse nädalatesse jätkus reportaaze: paneme siia mõned lingid huvilistele järelvaatamiseks/kuulamiseks:

  1. Kõigepeal Kanal 2 uudistesaates Reporter näidati  jaanuari esimesel nädalal lõiku metskitsest (lõik algab 21. minutil 45. sekundil), kus saime teada, et kabra arvukuse kiire kasv viimastel lumevaesetel talvedel kajastub kasvõi kokkupõrgete arvus: kui 2015. aastal toimus õnnetusi metskitsega üle 300, siis 2016. aastal juba 615. Kitse arvukust kommenteeris Reporteris aasta looma toimkonda kuuluv ulukibioloog Peep Männil, kes pakkus, et praegune kabra asurkond Eestis võiks olla umbes 100 000 isendi ringis. Selle numbri lükkavad jahimehed aga ümber (vt paar lõiku allpool)
  2. Vikerraadio Ökoskoobi rubriigis kõnelesid jaanuari teise nädala alguses aasta loomaga seotud ettevõtmistest ja kabra elust inimasulate lähedal ulukibioloog ning aasta looma kõneisik Tiit Randveer, samuti Helen Arusoo aasta looma kodulehe toimkonnast. Viimane kutsus koole üles osalema rajakaamerate projektis.
    Lingi alt http://vikerraadio.err.ee/l/jarelkuulamine tuleb leida saate sildid: Ökoskoop ja Aasta loom.
  3. Jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts tutvustas paar päeva enne jõule uut aasta looma ja arvas, et metskitse arvukus võiks olla 30–40 000 isendit. Mine võta kinni, kellel õigus on, kas jahimeestel või ulukibioloogidel. Loodetavasti saame aasta lõpuks selgemaks, kui palju meil kitsi siis ikkagi ringi liigub.
    Täpsemat linki selle lõigu järelvaatamiseks ETV kodulehelt paraku anda ei saa kui see: http://etv.err.ee/l/saated, kus tuleb valida Terevisoon, kalendritabelist kuupäev 22. 12. 2016 ning kerida 52. minutini.
    NB! Päev hiljem ehk 23. 12.2016 oli Terevisioonis juttu turteltuvist ehk aasta linnust 2017, kerige umbes 131 minutini. Samas saates kuulete ka möödunud aasta loomast mägra vägitegudest, kes osutus teadusuudiste portaali Novaator kõige populaarsema video kangelaseks.
Tõnis Korts Terevisioonis
Aasta looma jutud Terevisiooni stuudios,metskitsest pajatab saatejuht Katrin Viirpalule jahimees Tõnis Korts.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.