Nädal metsas. Mägrad sirutasid konte.

Postitas Aasta Loom - E, 19.12.2016 - 08.06
Sisu

Ilmad püsisid nulli lähedal. Päeval sulatas ja öösel külmetas. Soosaare mägrad olid nädala keskel aktiivsed kolmel järjestikusel päeval. Konte oli vaja ju sirutada. Maa all urgudes ei mahu end korralikult sirgeks ajama ega sügama. Mäkrade väljas käimised möödusidki põhiliselt nii ennast kui kaaslast sügades. Kondid sirutatud, kasukad korda tehtud, jagus aega ka pesa uuenduseks. Mõlemad väljas liikunud mägrad tassisid urgu mitmed sületäied lehesodi. Üks kord jäi kaamerasse ka vana pesamaterjali urust välja toomine.

Korraga näeme salvestistel kahte mäkra. Polegi päris kindel, kas kõik kolm käisid ikka väljas.

Kui mägrad tagasi urus, saabusid kohale kährikud. Nädala keskel hoidsid nad mäkradest eemale.

 

Päevadel, mil mägrad urus püsisid, nautisid linnakut ja teineteise seltsi kährikud. Nagu eelmisegi nädala videoloos, oldi ka sel nädalal lähedasemad kui muidu. Kohendati teineteise karvastikku ja näidati muulgi moel oma püsiva liidu tugevust. Jooksuaeg saabub kährikutel veebruaris. Aega veel vähemalt poolteist kuud. Praegused lähedasemaks muutunud suhtlemised võivad olla märgid selleks kirglikuks perioodiks valmistumisest.

 

Salumetsa linnakul käis taas üks rebane. Muul ajal tatsasid ringi kährikud. Kuigi ka neist oli suhteliselt vähe salvestisi. Eks sulailmad ajasid välja uudistama. Enamuse ajast veedetakse ikka mägramaja tagumistes tubades talveuinakut tukkudes.

Urgudest juhtusid mööda minema ka kaks sokupoissi. Üks on jõudnud sarved maha ajada, teisel veel peas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.