Nädal metsas. Kährikud ja sulailm.

Postitas Aasta Loom - P, 20.11.2016 - 21.10
Sisu

Video 20.11.2016

Läinud nädala alguses valitses veel täitsa korralik talv. Soosaare linnakut kattis paras lumevaip ja mägrad jäid püsivalt urgu tukkuma. Ka kährikud ei kippunud külmaga uruavadest kaugemale.

 

Kesknädalal aga ilm muutus, hakkas soojemaks minema ja nädala lõpupoole kiskus päris sulaks. Mägrad sellest soojast end segada ei lasknud. Küll aga käisid väljas kährikud. Rajakaamerad salvestasid neid mitmel pikemal jalutuskäigul. Suur sula ja kõrge õhuniiskus rikkus aga edasised salvestised. Isegi päeval ei auranud vesi kaamerate pinnalt ning objektiivid jäid uduga kaetuks. Kaamerad küll käivitusid, kuid filmisid vaid ühtlaselt halle kaadreid. Jääbki mõistatuseks, kes neil piimja pildiga videote peal tegelikult liikusid. Ju ikka kährikud. Nende jälgi oli linnakul kõikjal.

Salumetsa urgude juures oli sama lugu. Nädala alguses üks selge öine kaader urust väljunud kährikust. Järgmised juba lörtsisajuga ning udused. Kõik edasised kaadrid samuti mõistatuslikult udused. Kährikupaar kasutab talvekorterina kahte urgu neljast. Mägrad on selleks talveks mujale kolinud. Seega pole kedagi, kes voodipesu vahetanud oleks. Aga eks vana pesamaterjalgi ole mõnus ja pehme. Üürnikel pole põhjust kurta. ​​​​​​​

 

mäger
Soosaare linnaku lähedal madala rabamänni ladvas on orav  maiustanud käbiga. Tundub et päris tipus, muidu poleks käbijäänused lumele nõnda laiali lennanud. Käbikuningas sööb käbi just niimoodi, ja lõpuks jääb käppade vahele paljas roots. Rähn jätaks käbi terveks, taoks ja urgitseks vaid seemned välja.

 

mäger
Kui suured puud olid lume tulekuks enamasti lehtedest paljad, siis alusmetsas leidus veel põõsaid, kes sellega viivitasid. Väike magesõstrahakatis nende seas. Lõpuks andis ka tema alla.

 

mäger
Noored paakspuud on eriti visad. Ka pärast mitmeid korralikke lumesadusid, tugevat vihma ja sula püsib mõni leht veel küljes.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.