Nädal metsas

Igal nädalal üks video metsast.

Nädal metsas. Värvid.

Postitas Aasta Loom - N, 12.10.2017 - 14.03
Avapilt
Sisu

Lõpuks on ka põllukarja vanim emand karvavahetusega algust teinud. Küljed ja näolapp hallikad, lahtist suvekarva veel rinnaees ja ka mujal. 

 

Üle pika aja ilmusid kitsed võsalagendiku rajakaamera ette. Metsakarja sokk ja vanem kits. Mõlemil küljed laigulised. Sellises karvas loomi on tore kaameraga jälgida. Selgub kohe, miks karvavahetus just lehtede langemise ajale on ajastatud. Värviliste lehtede ning juba ka luitunud toonide taustal on selline metskits üsna kaitsevärvi loom.

Nädal metsas. Haned rändavad ja kitsed vahetavad karva.

Postitas Aasta Loom - E, 02.10.2017 - 16.50
Avapilt
Sisu

Põllukari saab järjest liikmeid juurde. Aastane sokupoiss üks läinud nädala liituja. Sokkudel on tore komme uudistama tulla. 

 

kits

Kari koguneb põllule videvikus. Nosivad koos kõhud täis ja jäävad siis põõsastike varju ööbima. Hommikul enne koitu suundutakse jälle einestama. Taustaks rändavate hanede hääled. Nädal tagasi lendasid esimeste ränduritena ainult lagled, nüüdseks kuuleb ka laukhanede kilavaid hääli ja ka rabahaned on kohal. 

 

sokk

Nädal metsas. Mõnel juba talvekasukas seljas.

Postitas Aasta Loom - T, 19.09.2017 - 11.06
Avapilt
Sisu

Pildi keskel on juba talviselt hallis kasukas sokupoiss. Lisaks on tal ka esimesed sarvemüksud pähe kasvanud. Neist veel päris sarvi ei saa, mingi aja pärast aetakse need maha. Uue aasta alguses hakkab ta koos teiste vanemate sokkudega alles järgmise suve sarvi kasvatama. 

 

kits

Kitsetiirule minnes ootas ees üllatus. Teleobjektiivist paistsid kitsed, kellest üks oli juba hall. Selgus, et suvekarvas kitse üks talledest on juba talveks valmis. Ka teisel tallel paistab hall kasukas poolenisti seljas olevat. 

 

kits

Vasakult paremale: poolenisti hall kitsetüdruk, talikarvas sokupoiss ja suvekarvas ema. 

 

Nädal metsas. Kitsed hakkavad kokku hoidma.

Postitas Aasta Loom - N, 07.09.2017 - 23.54
Avapilt
Sisu

Koristatud põldudel on metskitsi järjest rohkem seltsis näha olnud. Ühe põõsastes oleva rajakaamera läheduses põlluservas käib juba väike kari koos. Ülemisel pildidl olev sokk üks neist. 

 

sokk

Sellel pildil on sellesse väikesesse, veel kolmepealisse karja kuuluv vanem sokk, kel karvastik nooremast suguvennast veidi heledam, sarved võimsamad ja mitte nii heledate tippudega kui esimesel pildil oleval nooremal. Pildile sai püütud iseloomulik fakt, et metskitse toidulaud on aasta läbi mitmekesine. Kuigi niidetud rapsipõllul on rohkelt maitsvat rapsisalatit leida, milleks ka kari põllule sööma tuli, maiustas vanem sokk tükk aega küpseks saanud keraheina seemnete ja peadega. 

 

Nädal metsas. Koristatud põllud ja loomad rohkem liikvel.

Postitas Aasta Loom - K, 23.08.2017 - 15.01
Avapilt
Sisu

Rajakaameraid üle vaatama minnes kohtusin värskelt koristatud talirapsipõllul kitseperega. Paistavad olema tall ja ema kes ka metsas asuva fotosid tegeva rajakaamera ees käinud. Tall usaldab kõiges vanalooma. Noor kitsehakatis märkas mind, aga jäi vaid jälgima. Kui on vaja otsustada, siis otsustab ema. Emasloom mind aga ei märganud ja seega nositi põlluservas rahulikult edasi. 

 

metskits
Kui ema sõi rahulikult, siis tall mind silmist ei lasknud. Ka põllult lahkudes hoidis kõrvad tahapoole ja jätkas jälgimist. 

 

Nädal metsas. Ritsikad.

Postitas Aasta Loom - P, 13.08.2017 - 13.32
Avapilt
Sisu

Metskitserahval hakkab aasta kiireim aeg mööda saama. Jooksud on suuremas osas joostud ja emasloomad talledega taas koos. Läinud nädalal metsakaamera ette juhtunud tall paistab teistest metsatuka talledest hilisem olema. Küll ta sügiseks teistele järgi jõuab. Üksikule tallele jagub ka emal piima rohkem.  

 

põder
Hämaruse saabudes, siis kui ritsikad kontserti peavad, käis metsakaamera soolakivi noolimas ka noor põdrapull. 

 

Nädal metsas. Kõrge hein ja julged sokud.

Postitas Aasta Loom - N, 20.07.2017 - 10.55
Avapilt
Sisu

Rajakaameraid üle vaatama minnes sattusin peale sokule. Heinakuu kõrges heinas on muidu küllaltki suure loomana tunduv metskits väike ja madal loom. Puhkusepausil lesinud sokk kalpsas püsti, nuusutas õhku, ajas kaela nii sirgeks kui sai ja vaatas otsa. Looritatud pilgus ei olnud seda teravust ja valvsust, mis seal muidu inimesega nii lähedalt kohtudes peaks olema. Tükk aega vaatasime tõtt. Pilk jäi sokul ikka samaks. Ei kübetki kõhklust ega hirmu. 

 

Nädal metsas. Valged ööd ja pulmad.

Postitas Aasta Loom - T, 04.07.2017 - 12.45
Avapilt
Sisu

Kitsemetsas kestab pulmaaeg. Taaskord joosti rajakaamera ees. Eelmises postituses nägime kahte nooremapoolset kitse kraavipõhjal jalutamas, sel korral tuli ka sokk lisaks. Joosti ju siinsamas juba päris juuni alguses, mis jäi ka värvikalt kaamerapilti. 

 

Kitsed näisid rahutud, pea selgus ka põhjus. Sokk ajas taga. Videos on kuulda isaslooma iseloomulik ähkimine kui kitsedel kannul püsitakse.  Aga kas ka asjaks läks, seda ei tea. Päris korrapäraseid ringe vähemalt kaamerasse ei jäänud. Soku võttis aga küll võhmale. Hingeldas teine peale jooksmist korralikult.  

Nädal metsas. Jaanid.

Postitas Aasta Loom - R, 30.06.2017 - 10.48
Avapilt
Sisu

Kaks päeva enne jaanilaupäeva tõi kits lõpuks ka talled kaamera ette näha. Jalutati varahommikul. Metsakaamerad on meil paigutatud kohtadesse, kus kõige sagedamini loomi näha võiks. Teadupärast aga emasloom just selliseid kohti väldib. Eks ikka seetõttu, et talledele võimalikult vähe tähelepanu tõmmata. Tegemist on meie metsakarja maimukestega. Kaamera asub jupp maad metsa sees ja võimalik, et talled pole peale mühiseva salumetsa oma elus muud näinudki. 

 

kits
Kes esimese pildi pealt ära ei näinud, siis piltidel on kaks talle. Teine on emaslooma taga varjus. 

 

Nädal metsas. Sokud hauguvad.

Postitas Aasta Loom - K, 21.06.2017 - 10.21
Avapilt
Sisu

Keset õitemeres aasa tõusis kits üles ja kalpsas metsa poole. Üksi, lähiümbruses talle maas ei olnud. Seega on talled niivõrd väikesed, et emale veel ei järgne. Kits hoiab neid varjulises kohas peidus ja käib seal aeg-ajalt imetamas. Vahepealse aja veedab emasloom rohtu nosides ja eemal pikutades puhates. 

 

Nädal metsas. Esimesed talled.

Postitas Aasta Loom - E, 29.05.2017 - 14.15
Avapilt
Sisu

 

Esimesed titeuudised! Loodusfotograaf Kalmer Lehepuu sai pildile ühe selle aasta esimestest tähnilistest metskitsetalledest. Pildistatud Valgamaal. Emakits jätab vastsündinud talle varjulisse sünnikohta lamama ja käib teda seal aeg-ajalt imetamas. Kitsetalled kosuvad turvalises peidukohas nädalakese ja alles seejärel hakkavad emaga kaasas käima. 

Ka meie rajakaameratega jälgitavatest kahest karjast on vähemasti põllukarjas esimene tall kuskil rohututis lesimas. Läbi binokli oli näha, et ühe vanema kitsemamma kõht on juba kadunud. 

 

Nädal metsas. Piiritajad taevavõlvil.

Postitas Aasta Loom - E, 15.05.2017 - 15.25
Avapilt
Sisu

Jahedate ilmadega nädala lõpus jõudsid piiritajad kohale. See peaks tähendama, et soe saab peagi kindla võidu. Saab ju piiritaja oma toiduse vaid õhust putukaid püüdes. Putukaid paistab nüüd jaguvat, muidu oleks kauged rändurid saabumisega veel viivitanud. 

 

Kitsemamma käis kaamerat uudistamas. Kõhu suurus näitab, et poegimine pole enam kaugel. Emasloomade liikumine juba üsna raskejalgne.

Nädal metsas. Õites pajud.

Postitas Aasta Loom - E, 08.05.2017 - 13.01
Avapilt
Sisu

Veel raagus metsaservades kestab pajude õitseaeg. Päevasel ajal olid kaugele paistvad kollased puud sumisejaid täis. Väärt neste nii kimalastele kui esimene korralikum korje kodumesilasele. 

Rändlindudest jõudsid möödunud nädalal tagasi suitsupääsukesed ja käod. Kuskil olla isegi ööbikut laksutamas kuuldud, aga mitte veel meie metsas. 

 

Nädal metsas. Heitlik ilm.

Postitas Aasta Loom - E, 01.05.2017 - 12.39
Avapilt
Sisu

Nädal möödus väga heitlike ilmade seltsis. Oli nii lund, vihma kui päikesepaistet. Seda kõike võis ka vaid ühe tunni jooksul kogeda. Tormised ilmad hoidsid metskitsed rajakaamerate eest eemal. Kaadrisse jäi vaid üks kits. 

Tõenäoliselt ei olnud loomad lihtsalt liikuvad. Toitu ei pea ju enam pisku haaval otsima ja saab ka väiksemal alal hakkama. 

 

Nädal metsas. Uute sarvede aeg.

Postitas Aasta Loom - E, 17.04.2017 - 11.58
Avapilt
Sisu

Läinud nädalaga jõudis uute sarvede aeg ka põhja pool kätte. Metsavarjus oleva rajakaamera ees käis meile tuttav sokk põõsastes puhtaks nühitud uusi sarvi näitamas. Kaamera ette jõudis ta juba veidi tahenenud sarvedega.

Eelmises postituses olnud Vilandimaa fotolt nägime, kuidas verivärske sarv vahetult peale puhtaks ajamist välja näeb. 

 

kits

kits

 

 

Nädal metsas. Esimesed puhtad sarved.

Postitas Aasta Loom - E, 10.04.2017 - 13.23
Avapilt
Sisu

Viljandi kandis käis rajakaamera ees juba esimene puhtaks nühitud, tuttuute sarvedega sokk. Paari päevaga on sarved nii puhtkas tehtud, et midagi pole karvadest järel.

Samas on noorematel sokkudel sarvekasv veel hargnemise staadiumis ja naha maha ajamine veel kaugel ees. 

Foto: Priit Vahtramäe

 

kits
Eelmistest sissekannetest tuttavast karjast käis Harjumaa rajakaamera ees vaid üks sokk, see kel vasak esimene sarveharu kergelt ette hoiab. Ülejäänud kari nautis vast muud kevade pakutavat ja meediatähelepanu sel nädalal ei soovinud. 

 

Nädal metsas. Sinililled ja lumi.

Postitas Aasta Loom - E, 03.04.2017 - 09.47
Avapilt
Sisu

Noore sokupoisi esimesed sarved kah juba täismõõdus.

 

 

Metskitsemetsas alustasid õitsemist esimesed sinililled. Kevadekuulutajatest jõudsid kohale metsvindid ja punarinnad. Kui metsvindid laulavad veel tagasihoidlikult ja enamasti vaid laulu esimest poolt, siis punarinnad rõkkavad täiel rinnal. Hommikuti kuuleb sellest nädalast kuusikus tihti ekslikult kakkudeks peetavaid kaelustuvisid uhuutamas.

Nädal metsas. Suured nahksed sarved.

Postitas Aasta Loom - E, 20.03.2017 - 08.26
Avapilt
Sisu

Sokkude nahksed sarved on jõudnud pea täismõõtu kasvada.

 

 

Läinud nädala soojad jõudsid sulatada enamuse lumest. Valgeid lapikesi peitis veel vaid metsaalune. Metskitsekari hakkab lagunemise märke näitama. Kui videos näeme väikest osa talvisest karjast veel koos, kipuvad muul ajal sokupoisid juba eraldi liikuma. Kaks uhkete sarvedega vanemat sokku ja paar eelmise aasta possi, kelle päid saavad sel suvel ehtima esimesed väikesed pulgad.

Nädal metsas. Metskitse aasta esimene.

Postitas Aasta Loom - L, 04.03.2017 - 01.48
Avapilt
Sisu

Alustame metskitse aasta rubriiki nädal metsas. Hakkame jälgima ühe Harjumaa lõunaosas asuva metsamassiivi äärealadel elavaid karjakesi. Praegu käime kuuepealise karja radadel, kuhu kuuluvad kolm sokupoissi ja kolm emaslooma.

Kitsedele on aasta algus meeltmööda olnud. Lumikate pole toiduotsinguid ega liikumist seganud. Samuti on toidupoolist rikkalikult. Viimase tõttu on olnud tegu ka nende rajakaamerate ette meelitamisega.

Kari veedab valdava osa ööpäevast metsavarjus noorte puude ja põõsaste mahlaseid oksi ampsates. Hommikutundidel ja päikeseloojangu ajal tulevad aga suurele põllule talirapsi maitsvaid lehti sööma, mida ei pea ka enam lume alt välja kraapima, sest kõrgelt käiv päike ja plusskraadidega valge aeg sulatab rohkem kui taevast lisa tuleb.

mets

Nädal metsas. Mägra aasta viimane.

Postitas Aasta Loom - L, 31.12.2016 - 16.25
Avapilt
Sisu

Soosaarel oli mägra aasta viimasel nädalal liikumist küllaga. Väljas olid nii mägrad kui kährikud. Mägrad tegid pikemaid tiirusid linnakulähedases metsas, nagu eelmisel nädalal. Kährikud olid ka julgemad ja paistsid liikuvat üsna peremeeste kannul.

Kokku sai loetud kasutuses olnud uruavad. Neid oli kuus, kõik linnaku välimises ääres. Keskosa madalamaks vajunud vanemad käigud püsisid aasta läbi jälgedeta.

Nädal metsas. Jõulud.

Postitas Aasta Loom - T, 27.12.2016 - 11.40
Sisu

Aasta pimedaim nädal oli soe ning seetõttu selle aasta jõule Soosaare mägrad maha ei maganud. Kaamerate ees käisid ära linnaku kõik kolm looma. Ka paks ja koheva sabaga vana isamäger, keda siiani kõige harvem väljas nähtud on. Ikka oli põhitegevuseks kasukate korrashoid. Erinevalt eelmiste nädalate väljas käimistest paistis seekord, et tehti mõned pikemad tiirud ka metsa all ning väljas oldud aeg ei piirdunud vaid uruavade ees askeldades nagu seni. Paaril salvestisel näeme mäkra niisket ja märga lehesodi kokku kraapimas.

Nädal metsas. Mägrad sirutasid konte.

Postitas Aasta Loom - E, 19.12.2016 - 08.06
Sisu

Ilmad püsisid nulli lähedal. Päeval sulatas ja öösel külmetas. Soosaare mägrad olid nädala keskel aktiivsed kolmel järjestikusel päeval. Konte oli vaja ju sirutada. Maa all urgudes ei mahu end korralikult sirgeks ajama ega sügama. Mäkrade väljas käimised möödusidki põhiliselt nii ennast kui kaaslast sügades. Kondid sirutatud, kasukad korda tehtud, jagus aega ka pesa uuenduseks. Mõlemad väljas liikunud mägrad tassisid urgu mitmed sületäied lehesodi. Üks kord jäi kaamerasse ka vana pesamaterjali urust välja toomine.

Nädal metsas. Kährikute hellused.

Postitas Aasta Loom - E, 12.12.2016 - 09.47
Sisu

Nädala alguses käisid kõik kolm Soosaare mäkra urust väljas. Kohevas lumes sumpasid nad kergelt, aga kui päevase sula järgselt rabeda kooriku peale külmetas, oli astumine ettevaatlik. Ka kährikutele ei meeldinud selline ettearvamatu jalgealune. Mägrad piirdusidki nädala alguse väljaskäikudega. Ülejäänud aja tukuti urus ja linnakul käisid vaid kährikud. Veel käis urgude juurest metskits läbi. Pärast neljapäeva keeras ilm suurele sulale ning taas kord kattis udu kõikide kaamerate objektiivid. Salvestisi oli palju, aga näha polnud mitte midagi.

Nädal metsas. Müravad mägrad ja lumi.

Postitas Aasta Loom - P, 06.11.2016 - 20.08
Sisu

Mäger Soosaare linnaku uruesisel värskelt mahasadanud lund uudistamas.

 

Läinud nädalal sadas maha järjekorras teine lumi, ning paistab, et nii lähiajaks jääbki. Ilmateate järgi tuleb lund järjest juurde, ka miinuskraadid saavad talvised püsima. Värske lumega käitusid metsaloomad tavapäraselt. Jäädi paiksemaks ja kaamerate ees oli seetõttu vaiksem. Mägradki on püsinud peale lumesadu toas. Eks ole saabunud ka aeg, mil urgu taliuinakule sätitakse.

Enne lume tulekut oli aga nädal ootamatult vilgas.  

Nädal metsas. Esimene lumi ja hundid.

Postitas Aasta Loom - E, 31.10.2016 - 10.29
Sisu

Salumetsa kaameras käisid hundid! Näeme, et seekord longiti lihtsalt niisama linnakult üle ja nuusutati kasetüve, mis tundub paljude metsaelanike poolt kokkulepitud piiripostiks olevat. Tüvele on sirtsutanud nii mägrad ise kui ka kährikud, rebased. Metssead on samuti end vastu seda kaske nühkinud. Kahju, et rajakaamera järgmist videot ei salvestanud. Huvitav olnuks näha, et kas ka hundile on see puu sama oluline. 

Nädal metsas. Kolm mäkra kõik kodus.

Postitas Aasta Loom - E, 10.10.2016 - 17.42
Sisu

Soosaare linnakult nüüd rohkemate uudistega. Kaamera ees käisid läinud nädalal kõik kolm mäkra, keda siin ka varem, enne pikemat pausi näha on olnud. Suur paks koheva tömbi sabaga isamäger, suur paks ja kitsama sabaga emamäger ning nüüdseks ka juba üsna paks, kuid kitsama sabaga noor mäger. Nooremat mäkra eristavad emasloomast vaid proportsioonid. Tema keha on peaga võrreldes väiksem. 

Nädal metsas. Sügisvärvid ja tormituuled.

Postitas Aasta Loom - P, 02.10.2016 - 20.18
Sisu

Päris tükk aega on möödunud selliselt, et Soosaare mägralinna rabapoolsete urgude ees, kust siinse linnaku jälgimist alustasime, käivad vaid kährikud ja teised külalised. Algul mängulusti täis ja end kodus turvaliselt tundnud mägrad aga enam mitte. Nende jäljed ja tegemised on viimasel ajal vaid tagumiste urgude juurde jäänud. Kaks nädalat tagasi panime ka sinna kaamera, ja esimene ports videolõike on käes.

Nädal metsas. Sügisene pööripäev.

Postitas Aasta Loom - P, 25.09.2016 - 22.51
Sisu

22. septembril oli sügisene pööripäev. Öö on nüüd kuni kevadeni päevast pikem. Õhtuhämaruses juba sedavõrd jahe, et linnakule tulnud seakarja hingeõhk aurab. Tore on näha kevadisi põrsaid kosununa ja üldse, et siinsetes metsades karjad suured ja terved. Mõnikümmend kilomeetrit eemal on pilt teine. Katk tööd tegemas ja karjad kahanevad. 

Nädal metsas. 11 september.

Postitas Aasta Loom - P, 11.09.2016 - 16.10
Sisu

Soosaarel on kährikupaar tihe külaline olnud. Vaadatakse just seda uru suuet, mis põhikaamera ette jääb. 0:15 vaatab kährik ärevalt raba suunas, tõenäoliselt oli põhjuseks metsseakari. Ka mäger näitas end paaril korral. Oli kole umbusklik. Päris urgu ei pugenudki. Videos 0:47 sekundil nuusutab uruesist ja teeb kiiret minekut. Tülika üürniku lõhna ei saa rahulikult võtta.

Nädal metsas. Septembri algus.

Postitas Aasta Loom - P, 04.09.2016 - 17.58
Sisu

Nädal metsas ilma mäkrasid kaamera ees nägemata. Ei käinud peremees nägu näitamas Salumetsa linnakul ega olnud märki ka seni mängulusti täis Soosaarel. Soosaarel vast põhjuseks äsja kaameratele paigutatud vihmakatted, mis võisid kahtlaselt lõhnata. Mägrapere otsustas seega sel nädalal kaamera ette mitte ilmuda. Loodetavasti kasutasid teisi sama linnaku tagumisi urge, kuhu kaamerasilm ei ulatu. 

Aga vaatame siis teisi metsaloomi, kes külla tulid. 

Nädal metsas. Juuli esimene nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 10.07.2016 - 21.18
Sisu

Kus mägrad on? Kas suvilasse kolinud? Linnakul käivad praegu vaid kährikud ja rajakaamerasse jäi ka lustakate põrsastega metseakari. 

Sarnaselt Saaremaa mägrakaamera linnakule on ka meie Harjumaa mägralinnakus kummaline vaikus. Mägrad on kadunud. Linnakul käivad regulaarselt vaid kährikud. Uurivad ja nuusutavad ettevaatlikult urusuudmeid. Sisse minna ei söenda. Ju ei peeta kindlust veel mahajäetuks.

Nädal metsas. Juuni esimene nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 05.06.2016 - 20.20
Sisu

 

hunt
 Hundil on terav ja kõike märkav silm. Ainsaks kaadriks jäigi otse kaamerasse vaatav pilk.

 

Metsatöll hommikul, mõnikümmend minutit enne seitset kaamera ees. Juunikuu esimene nädal just nii algaski! Puuks maskeeritud kaamera tekitas siiski piisavalt umbusku ja loom sörkis kiirelt tagasi sinna kust tuldud. Napiks jäänud külastus ei jätnud arvatavasti olulist lõhnajälge. Miks muidu kährik vaevalt mõne tunni möödudes muretult linnakul jalutas, mägrapere toalõhnasid ja pesaelu uudistas

kährik

Nädal metsas. Mai neljas nädal.

Postitas Aasta Loom - L, 28.05.2016 - 16.39
Sisu

Mäger uruesises värskes õhus mõnusalt tukkumas. Aeg-ajalt tuleb ka ümbrust jälgida. Video teises pooles käib aga suur kaevetöö. 

 

Peale rasket tööd on puhkus alati kosutav. Et aga ka töö ise käes lendaks ja seda mõnus teha oleks, tuleb puhanud peast alustada. Selle nädala videos näemegi mäkra esmalt tukkumas ja siis tööle asumas.

Nädal metsas. Mai teine nädal.

Postitas Aasta Loom - P, 15.05.2016 - 12.16
Sisu
mäger
Kaamera salvestas sel nädalal lõpuks ka päevasel ajal väljas käinud majaelaniku. Eks ole see märk, et linnakuelu on turvaline ja häirimist ei ole. Varemalt tihemini linnakut külastanud kährikust talvine allüürnik on samuti harvem nägu näidanud.
 

Suure soojaga kevad on ka selle nädalaga pika sammu edasi astunud. Alusmets hakkab lehte minema ja pea on kõik lopsakas ja tihe. Kuslapuud, toomingad, pihlakad on täislehes. Sarapuu, lepad ja kased veel poole peal.

Kui eelmised paar aastat on linnakus käigus olnud vaid kaks urusuuet neljast, väiksemad kaks sissekäiku olnud täisvarisenud ja umbes, siis sel aastal teaks nagu mägrapere erilisemat aastat ära ja kõik neli on töös ja kasutusel.

Nädal metsas. Aprilli kolmas nädal.

Postitas Aasta Loom - L, 23.04.2016 - 00.14
Sisu

Aasta looma kodulehe nurgakeses Nädal metsas hakkame rajakaamerate abil mõne mägrapere tegemisi ja nende kodumetsas toimuvat jälgima.

Alustame vaatlusi ühel Harjumaal asuval mägralinnakul. Linnak on väike, kõigest nelja uruavaga ja on koduks ühele mägrapaarile. Tegu on üsna tüüpilise linnakuga. Suuremad kindlused rohkemate uruavadega on veidi haruldasemad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.